درب گاراژ + آشنایی با سبک‌های مختلف

درب گاراژ + آشنایی با سبک‌های مختلف

اگر درب گاراژ شما تبدیل به یک شی بدنما شده است و یا در حال فروپاشی است، این مقاله به شما کمک می کند تا بهترین درب گاراژ برقی را برای خود جایگزین کنید. درب گاراژ مناسب خانه شما، کار با آن را آسان و سالها دوام خواهد داشت.

درب پارکینگ جدید می‌تواند دسترسی ایمن و آسانی برای گاراژ شما فراهم کند. بعلاوه می‌تواند ظاهر کلی ملک شما را به ویژه در حاشیه شهر تجدید و احیا کند. یک درب گاراژ جدید می‌تواند جذابیتی فوری در منزل شما ایجاد کند.

در بسیاری از خانه‌ها، درب پارکینگ می‌تواند یک سوم یا بیشتر از کل نمای جلوی ساختمان را تشکیل دهد. بنابراین باید زمان زیادی را صرف مسائل زیبایی شناسی این بخش از خانه خود کنید. یک درب گاراژ اتوماتیک یا یک درب گاراژ برقی می‌تواند ظاهر خانه شما را تکمیل کند. با یک انتخاب ضعیف، ممکن است جلوه خانه خود را خراب کنید. زمانی که درب گاراژ خودرو فرسوده شد باید تعویض شود، این می‌تواند فرصتی برای تغییر چشم انداز خانه شما می‌باشد. همانطور که سبک‌های مختلفی از خانه‌ها وجود دارند، انواع متنوعی از درب پارکینگ خودرو نیز موجود می‌باشد. در اینجا خلاصه‌ای از سبک‌های مختلف درب گاراژ آورده شده است. در ادامه با این سبک های جذاب همراه باشید.

طراحی کلاسیک درب گاراژ

درب پارکینگ چوبی

بسته به طراحی خانه، یک درب پارکینگ حیاطی می تواند 30 درصد یا بیشتر از نمای بیرونی ساختمان را تشکیل دهد. بنابراین، انتخاب درب پارکینگ خانه برای به حداکثر رساندن جذابیت و اطمینان از تکمیل آن در بقیه دکوراسیون ضروری است. در حالی که سبک های مختلفی برای انتخاب وجود دارد، بسیاری از صاحبان خانه در مناطقی به این نتیجه رسیده‌اند که درب گاراژ سنتی بهترین نما را برای ملک آنها به ارمغان می‌آورد.

صاحبان خانه هایی که بیشتر به ظاهر تمیز و کلاسیک و ساده توجه می‌کنند، درب گاراژ سبک سنتی را انتخاب می‌کنند. این درب ها معمولاً دارای صفحات مستطیل شکل برجسته هستند که خریدار می تواند با انتخاب طیف گسترده ای از سبک های صفحه، آنها را سفارشی کند.

جنس مواد سازنده درب ها، استیل است که مزایای ماندگاری و سهولت نگهداری را دارد . سبک سنتی با انواع مختلف دکوراسیون منزل سازگار است و آن را به یکی از محبوب ترین گزینه های طراحی درب گاراژ تبدیل کرده است.

سبک سنتی در طراحی درب گاراژ به معنی سادگی و کلاسیک بودن آن است ، سبکی که سادگیش سالها تحسین شده است. برای درب گاراژ، طراحی های محافظه کارانه ای وجود دارد که باید به خوبی با معماری های مسکونی مجاور هماهنگ باشد.

 

تولید کنندگان پیشرو درب پارکینگ سقفی می‌توانند طراحی ساخنمان شما را در صورت معرفی درب گاراژ مناسب شما تکمیل کنند. بهترین جایگزین درب گاراژ سنتی شما درب زیرسقفی ( درب سکشنال یا زیر سقفی ) می باشد که به دلیل بازدهی بالا اخیرا به شدت مورد توجه سازندگان قرار گرفته است

درب‌های حمل شونده

درب‌های گاراژ به سبک حمل شونده برای انواع سبک‌های خانه بسیار محبوب هستند. آنها معمولا ظاهری قدیمی به خانه شما می‌دهند. حتی در بسیاری از خانه‌های معاصر نیز ممکن است آنها را دیده باشید.این درب‌های سنتی به صورت چرخشی از یک لولای مرکزی به صورت دستی باز می‌شوند، اما شما می‌توانید مدل‌های خودکار را نیز پیدا کنید. در مدل خودکار نیز درب توسط لولاهایی باز می‌شود اما همچنان ظاهر سنتی خود را حفظ کرده‌ است.

درب‌های با پانل بالارونده

یکی از معمول ترین سبک‌های درب گاراژ، درب پارکینگ بالا رونده است.  اکثر مردم وقتی در مورد درب‌های گاراژ فکر می‌کنند سبکی که به یاد می‌آورند درب پارکینگ زیر سقفی است. امروزه درب زیرسقفی به طور استاندارد در مدل های مختلف با کاربری‌های متفاوت عرضه می‌شود. درب گاراژ با پانل بالارونده از پانل‌های شناوری تشکیل شده است که درون چارچوب درب و در درون یک سیستم ریلی قرار می‌گیرند، اما در نسخه مدرن، مانند نسخه فایبرگلاس جدید، پانل درب اغلب صاف و یکپارچه است و شباهت کمتری به پانل‌های کلاسیک دارد.

تنوع در این مدل درب ها به اندازه ای است که شما می‌توانید جنس درب گاراژ برقی را از جمله چوب، فایبرگلاس، آلومینیوم یا فولاد انتخاب کنید. که یک لیست کامل از انواع مدل های درب گاراژ را ارائه می‌دهد که می‌توانید از بین آنها بهترین درب پارکینگ ریموتی مناسب با پروژه خود را انتخاب کنید.

درب‌های مدرن 

درب گاراژی ویلایی

اگر مایلید فضای بیرونی خانه خود را نوسازی کنید و روح تازه‌ای به نمای آن ببخشید درب پارکینگ ریلی مدرن را انتخاب کنید. به طور معمول جنس این نوع درب ها پانل شیشه، آلومینیوم، فایبرگلاس یا استیل با سطوح رنگ شده می‌باشند. درب‌های با پانل شیشه‌ای (روشن، مات و یا رنگی) که درون یک قاب آلومینیومی رنگ شده قرار گرفته‌اند، یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها هستند.ممکن است  این درب را با نام درب پارکینگ شیشه خور و یا درب فول ویژن نیز بشنوید. در سفارش این نوع درب‌ها سبک های متنوع پنجره و گزینه های سخت افزاری دیگری با توجه به مدل درب انتخابی شما در دسترس می‌باشد.

انتخاب درب پارکینگ شما می تواند سهم زیادی در جلوه ساختمان شما داشته باشد. خانه‌های مدرن که از مواد باکیفیت و با تکنولوژی بالا ساخته می‌شوند باید دارای یک درب پارکینگ مشابه نیز باشند.

درب پارکینگ سکشنال یا زیر سقفی

درب پارکینگ ریلی

یکی دیگر از مدل‌های محبوب در برخی از طرح‌های خانه درب سکشنال است که در آن درب‌ها با جمع شدن درب در زیر سقف باعث بهینه‌سازی فضا می‌گردد. که متفاوت از درب‌های پانل دار است که در آن چندین پانل افقی از مفصل‌های خود تا می‌شوند و به دور یک ریل در بالای درب جمع می‌شوند.مانند درب‌های کرکره‌ای، درب‌های یکپارچه نیز به یک درب بازکن اتوماتیک ویژه نیاز دارند. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز با کارشناسان ما جهت مشاوره  تماس حاصل فرمایید.

درب اتوماتیک سکشنال به عنوان محبوب ترین درب در ایالات متحده، از چندین پانل مجزا ساخته شده است. این پانلها توسط لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. با باز و بسته شدن درب ، چرخ های لبه هر پانل در داخل یک ریل عمودی در هر طرف از دهانه درب قرار می‌گیرند و حرکت می‌کنند. به همین جهت ممکن است این نوع درب ها را با عنوان درب نیز نامگذاری کنند. این نوع درب نسل بعدی درب پارکینگ جک دار می‌باشد و بعد از آن معرفی و روانه بازار گردید.

لولاهای بین هر پانل در قسمت انحنای ریل قرار می گیرند. این ویژگی باعث می شود درب با سقف به صورت موازی در یک راستا قرار بگیرد.

یک جفت فنر کششی با فشار بالا در بالای دهانه به سیم‌بکسل هایی متصل شده‌است که درب را هدایت و کنترل می‌کند. این باعث می‌شود درب، به طور ناگهانی به سمت پایین حرکت نکند.

درب سکشنال به طور معمول از ساندویچ پانل با روکش فلزی ساخته می شوند. استهلاک کمی دارند و می‌توانند به صورت سفارشی شامل نصب پنجره، سخت افزار، و رنگ دلخواه باشند. آنها در دو مدل عایق و غیر عایق عرضه می شوند.

درب کرکره رول آپ

درب کرکره برقی

درب گاراژ برقی به صورت کرکره را احتمالا بیشتر در کاربری‌های تجاری میابید تا مسکونی. دربهای رول آپ یک انتخاب بدون دردسر هستند که برای مناطقی با فضای سقف محدود ساخته شده اند. این سبک هنگام بسته شدن دور یک طبل بالای دهانه درب می‌پیچد. درب کرکره رول آپ یک درب پارکینگ ارزان برای منازل مسکونی نیز می‌باشد. هرچند نسبت به سایر انواع درب گاراژ برقی معایبی نیز دارد.

از جمله این معایب به ضعیف بودن تیغه ها، صرف زمان و انرژی زیاد در هنگام قطع برق برای باز و بسته کردن درب و همچنین از لحاظ امنیت نسبت به رقبای خود در سطح پایین تری قرار دارد. در این نوع درب ها تیغه ها به صورت کرکره ای به سمت بالا جمع شده و در یک فضای حلزونی شکل به دور هم می‌پیچند.

درب های رول آپ با مقاومت بالا در برابر استفاده زیاد ساخته شده اند. می‌توان دربهایی با کارایی بالا را بدون فنر ساخت تا از زنگ زدگی، خوردگی و یخ زدگی جلوگیری شود. به دلیل سنگین بودن وزن مدل رول آپ، هزینه های پس از نصب آن ممکن است از درب سکشنال کمی بیشتر باشد.

درب گاراژ لولا بغل

درب گاراژی منزل

درب های گاراژ به سبک قدیمی و با لولای کناری از یک قاب لولا در دو طرف دهانه باز و بسته می شوند. آنها شبیه درب‌های بزرگ انبار هستند و به طور معمول از چوب ساخته می شوند. معمولا به صورت دو لنگه و یا تک لنگه باز و بسته می شوند. در این مدل دهنه درب از یک طرف به وسیله لولاها به چهار چوب درب متصل می شوند و درب توسط محور این لولا‌ها باز و بسته می گردد.

درب های فولادی گالوانیزه از نوع تجاری نیز برای این مدل موجود هستند. اخیرا تقاضای بیشتری برای این دربهای کلاسیک وجود دارد. به خصوص برای گاراژهایی که دارای مانع هستند یا فضای سر آنها محدود است. درب های گاراژ لولا بغل را می توان در پانلهای از پیش لولاشده خریداری کرد در دهانه درب نصب کرد. آنها همچنین می توانند با جک درب گاراژ اتوماتیک شوند و به عنوان درب پارکینگ جکی مورد استفاده قرار گیرند.

درب گاراژ یک تکه

درب پارکینگ تاشو

 

درب های گاراژ یک تکه با نامهای دیگری مثل درب پارکینگ تاشو نیز خوانده می‌شود. این درب‌ها مانند سبک لولا بغل دارای سکشن نمی‌باشند و از جندین پانل مجزا ساخته نشده اند.ابن درب‌ها از یک قطعه جامد ساخته شده اند. آنها دارای یک مکانیسم لولا محور هستند. بنابراین می توانند به داخل گاراژ متمایل شوند. این درب به موازات سقف گاراژ قرار می‌گیرد و با باز شدن درب از جلوی خانه به سمت بیرون و بالا حرکت می‌کند. ایرادی که به این سبک وارد است فضایی است که هنگام باز شدن اشغال می‌کند. در این حالت درب در پیاده رو باز شده و خطرات خاص خود را در پی دارد.

درب گاراژ شیب بالا

درب پارکینگ ریلی ساده

 

در نگاه اول این درب ها مشابه دربهای یک تکه هستند با این تفاوت که در این نوع سیستم عیب سیتم سایبان برطرف شده . یعنی درب در هنگام باز و بسته شدن به دلیل سیستم معلق بودن درب در فضا، دیگر فضای پیاده رو و یا جلوی پارکینگ را اشغال نمی کند. البته مکانیسم این نوع دربها طوری است که به فضای بیشتری نسبت به دربهای پارکینگی دیگر نیاز دارد. اگرچه برخی از صاحبان خانه ها این نوع  درب را انتخاب می‌کنند، ولی کار آنها نسبت به سبک های دیگر دشوارتر است و معمولاً گران ترند.

درب گاراژ اسلاید(کشویی)

درب گاراژ ریلی

در این نوع دربها همانطور که در تصویر مشاهده می کنید درب به صورت کشویی به یک سمت کناری جمع شده و به موازات دیوار در کنار آن قرار میگیرد. این گزینه نیز به مانند دربهای گاراژ سکشنال یا زیر سقفی برای پارکینگ هایی با فضای محدود مناسب هستند. در این سیستم نیز یک موتور کشنده بر روی دیوار نصب می شود که پنل های درب را بر روی ریلهای فولادی و با کمک غلطک هایی با انعطاف و مقاومت بالا به سمت کنار و یا بالعکس می کشاند. این عمل باعث بسته شدن و یا باز شدن درب می گردد.

جمع‌بندی

در این مقاله به بحث و بررسی انواع سبک های مختلف در طراحی و ساخت درب گاراژ از جمله درب گاراژ برقی پرداختیم. مسئله مهم، انتخاب درب مناسب بر اساس نوع کاربری است.برای مثال انتخاب درب سکشنال صنعتی برای واحدهای تجاری انتخاب مناسبی تلقی نخواهد شد. جهت مشاوره و کسب اطلاعات و کارشناسی و تعیین دقیق کاربری درب می‌توانید از مشاورین فنی نصب درب در ورنا سیف در بهره‌مند شوید. هدف مجموعه ورنا نصبی دقیق و ارائه محصولات و قطعاتی با کیفیت در راستای رضایت مشتری است. با ما تماس بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم