موتور درب سکشنال ورنا

موتور درب سکشنال (درب بازکن اتوماتیک گاراژ) یا موتور زیر سقفی برای بسیاری از افرادی که از آن استفاده کرده‌اند بسیار ارزشمند است.

اگر به فکر خرید موتور درب سکشنال هستید، ممکن است از قبل کمی درباره آنها اطلاعات داشته باشید. یا شاید چیزی در مورد آنها ندانید، و تصور کنید این فقط یک کالای لوکس و کم کاربرد است. در اینجا به برخی از مزایا و معایب درب بازکن اتوماتیک گاراژ اشاره خواهیم کرد.

 

موتور درب سکشنال چیست؟

انواع درب های ورنا، چه درب سکشنال پارکینگی و چه درب سکشنال صنعتی  برای باز و بسته شدن نیاز به یک موتور درب سکشنال  یا درب بازکن ( دربازکن سکشنال زیر سقفی ) دارند تا پنل ها را در مسیر مشخصی که بستگی به نوع درب دارد در درون ریل ها باز و بسته کند. اگر شما جزو مشتریان ورنادر باشید می دانید که طبق هر سفارشی که شما به شرکت ورنا می دهید، کارشناسان ما مطابق با نوع سفارش شما موتور درب اتوماتیک سشکنال زیر سقفی مناسب و مورد نیاز شما را ارائه خواهند داد. ولی با این وجود سعی می نماییم تا در این مقاله معرفی کاملی از انواع موتور درب کرکره ای اتوماتیک سکشنال ورنا برای شما عزیزان داشته باشیم.

موتور-پارکینگی-ورنا

مزایای استفاده از موتور درب سکشنال ورنا

 • راحتی

یکی از مزایای اصلی درب باز کن اتوماتیک گاراژ راحتی است. می توانید قبل از ورود یا خروج از گاراژ در اتومبیل خود بمانید. بنابراین مجبور نیستید برای باز یا بسته شدن گاراژ خود از ماشین خارج شوید. نیازی نیست فرزندان یا سگ خود را در اتومبیل تنها بگذارید، یا در شرایط بد آب و هوایی به بیرون بروید تا درب گاراژ خود را باز کنید یا ببندید.

 • روشنایی

موتورهای درب زیر سقفی مدرن با چراغ های داخلی تعبیه شده است. این چراغ‌ها به شما کمک می‌کنند تا مسیر پارکینگ شما روشن باشد. این نوع نور می‌تواند در شب، در زمستان یا در هوای بد بسیار ارزشمند باشد.

 • امنیت

امنیت گاراژ از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. باید اطمینان حاصل کنید که موتور درب سکشنال به حفظ امنیت خانواده، خانه و دارایی شما کمک می‌کند. همیشه به دنبال موتورهایی با الگوریتم تغییر کد باشید که با هر بار فشار دادن ریموت تغییر می‌کند و به این معنی است که فقط شما می‌توانید به گاراژ خود دسترسی پیدا کنید.

ویژگی دیگری که ممکن است بخواهید فعال کنید حالت تعطیلات است. در این حالت کنترل از راه دور غیرفعال می‌شود. این بدان معنی است که درب گاراژ شما فقط از داخل ساختمان قابل باز شدن است. در این حالت سارقین فرصت طلب حتی با اسکن کد کنترل از راه دور نمی‌توانند به گاراژ یا خانه شما دسترسی داشته باشند.

 • ایمنی

نیازی نیست در مورد افتادن درب روی افراد یا خودرو نگرانی داشته باشید. حتی نگران این نباشید که انگشتان شما در هر جایی از درب گیر کند. برای کسانی که بیماری پزشکی مانند آرتروز یا کودکان خردسال دارند، رعایت این موارد ضروری است.

 • بسته شدن خودکار درب

بسته شدن خودکار به این معنی است که برای بستن درب نیازی به بیرون آمدن از اتومبیل خود ندارید. حتی نیازی نیست که هنگام خروج یادتان باشد که دکمه بسته شدن درب را روی ریموت بزنید. موتور درب سکشنال شما می تواند درب را ببندد.

اگر بچه دار هستید، نصب موتور زیر سقفی بسیار ایده‌آل است. شاید گاهی اوقات فراموش کنید درب گاراژ خود را ببندید، یا به محل کار خود می روید و نگران این باشید که ممکن است درب گاراژ خود را نبسته اید. با نصب موتور زیر سقفی نگران این موارد نباشید.

 • مصرف کم انرژی

اگرچه موتور درب سکشنال می‌تواند بسیار پیشرفته و فنی باشد، اما برای کار به انرژی زیادی احتیاج ندارد. این باعث می شود که هزینه اجرای آنها بسیار مقرون به صرفه باشد و آسیب کمتری به محیط زیست وارد شود. اگر یکی از اعضای خانواده‌تان ضعیف یا سالخورده است یا به سادگی توان باز یا بستن یک درب بزرگ گاراژ را ندارد، یک موتور زیر سقفی درب بسیار ارزشمند است.

 • فن‌آوری 

موتور زیر سقفی با ویژگی‌ها و امکانات مختلف در دسترس هستند تا راحتی بیشتری را برای شما فراهم کنند. از دیگر مزایای درب بازکن اتوماتیک گاراژ می‌توان به قابلیت کنترل شدن توسط برنامه‌های تلفن هوشمند اشاره کرد. این برنامه‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا اطمینان حاصل کنید که درب منزل شما بسته است. هر کجا که باشید با باز شدن درب از طریق زنگ هشدار روی گوشی مطلع می‌شوید.

 • تعمیر و نگهداری 

یکی از مزایای موتور درب سکشنال این است که به تعمیر و نگهداری زیادی احتیاج ندارد، در صورت لزوم می‌توانید مطابق با توصیه های سازنده خود از موتور زیر سقفی خود نگهداری کنید تا طول عمر بالایی داشته باشد.

 • هزینه

موتور زیر سقفی علی رغم راحتی و امکاناتی که برای کاربر عرضه می‌دارد، نسبت به خرید و نصب بسیار مناسب و اقتصادی هستند. وقتی به آنچه این موتورها ارائه می‌دهند و معنی آنها برای خانواده ای با چند ماشین ، بچه هایی که دوچرخه های خود را در گاراژ نگه می دارند و نگران امنیت هستند ، فکر می کنید ، این یک معامله مطلق است.

موارد تعویض موتور درب سکشنال ورنا

به طور کلی تعویض بخش‌هایی از بازکننده درب گاراژ یا خود موتور درب سکشنال به صورت کامل زمانی انجام می‌شود که عملکرد قطعات و لوازم درب سکشنال دچار مشکل شود. در ادامه فهرستی از مواردی را می‌بینیم که در صورت بروز آنها حتما باید موتور درب ریلی سکشنال را در آینده‌ای نزدیک تعویض کنید.

برخی از مالکین خانه تصور می‌کنند که نیازی به نصب موتور درب ریلی سکشنال نیست. اما آنهایی که قبلا اقدام به نصب موتور درب سکشنال کرده‌اند مطمئنا ارزش کارآیی آن را درک می‌کنند. ارزش واقعی آنها را زمانی می‌توان دریافت که شرایط جوی نامناسب باشد. همچنین اگر روز خسته کننده‌ای را در اداره گذرانده‌اید و یا از سفری طولانی برگشته‌اید ارزش آنها را درک خواهید کرد .

موتور درب سکشنال

عدم حرکت درب گاراژ

اگرچه بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما فشردن دکمه بازکننده بدون دریافت هیچ پاسخی می‌تواند نشانه خراب بودن موتور درب سکشنال باشد. این امکان نیز وجود دارد که دلیل آن باتری خراب یا قطعی اتصال یا حتی موارد دیگر باشد. در موارد ضروری‌تر، شاید مجبور باشید موتور درب ریلی سکشنال را به صورت کامل عوض کنید.

عامل صدا

بعد از نصب درب گاراژ، باز و بسته کردن آنها باید مانند یک سمفونی آرام هیچکس را اذیت نکند. پس اگر در هنگام باز و بسته کردن درب همه متوجه رسیدن یا رفتن شما می‌شوند، تعویض بازکننده درب گاراژ را باید در اولویت‌های خود قرار دهید.

با درب بازکن‌های قدیمی گاراژ ، غیر معمول نیست که اعضای خانواده در داخل خانه هر بار که باز و بسته می شود از خواب بیدار می شوند. درب بازکن های جدید تقریبا همیشه بی صداتر از مدل های قدیمی هستند. به خصوص با مدل هایی مانند درایوهای تسمه ای که عملکرد نرم تری نسبت به درایوهای زنجیره ای دارند. با داشتن یک مدل مناسب ، هر زمان بخواهید در خانه خود را باز و بسته کنید بدون اینکه مزاحم کسی در خانه شوید.

سیستم های معکوس ایمنی( آنتی کرش)

درب بازکن‌های گاراژ امروزه باید به مکانیزم معکوس سازی ایمنی (آنتی کرش) مجهز باشند. استفاده از این قابلیت از سال 1993 ضروری است. دو سنسور در هر دو طرف درب و با فاصله حدود پنجاه سانتی متر از کف گاراژ قرار می‌گیرند و پرتوی لیزر را در عرض درب ساطع می‌کنند. در حین باز و بسته شدن، اگر این پرتو توسط اجسامی که زیر درب قرار دارند قطع شود درب  جهت جلوگیری از آسیب دیدگی در جهت معکوس حرکت خواهد کرد. موتورهای جدیدتر این قابلیت بارز را دارند. بنابراین اگر این ویژگی را ندارید، باید با تعویض موتور درب ریلی سکشنال جدید فورا آن را ارتقا دهید.

عدم کنترل صحیح درب

با در دست داشتن کنترل از راه دور باید کنترل کامل درب را در اختیار داشته باشید. با این حال، گاهی اوقات درب گاراژ خود به خود باز و بسته می‌شود. چنین موقعیتی بسیار نادر بوده و ممکن است چراغ موتور درب سکشنال همیشه روشن بماند. یا اینکه بوق آن همیشه فعال باشد. این امکان نیز وجود دارد که مشکل از سیم کشی باشد. در نهایت ممکن است شما را وادار سازد به فکر تعویض قطعاتی از موتور درب ریلی سکشنال باشید.

قطعات شکسته یا آسیب دیده

به محض اینکه فرآیند نصب درب گاراژ به پایان رسد، قطعات و بخش‌های دیگر آن باید بدون مشکل کار کنند. با گذشت زمان، استهلاک یا آسیب قطعات ممکن است باعث عملکرد نادرست درب شود. تعمیر کردن آنها به صورت شخصی اصلا توصیه نمی‌شود، چرا که ممکن است خطراتی را در پی داشته باشد. در این موارد به فکر تعویض موتور زیر سقفی باشید

سیستم های پشتیبان گیری باتری

اگر از آن دسته از افرادی هستید که از سیستم درب گاراژ استفاده می‌کنید، احتمالا در طول روز چندین بار از درب منزل خود استفاده می کنید. این بدین معناست که قطع برق، مشکلی جدی به برنامه‌های شما وارد می‌کند. اما با یک موتور درب سکشنال جدید برای گاراژ، در صورت قطع برق، باتری پشتیبان شروع به کار خواهد کرد. این ویژگی حتی در بدترین شرایط نیز تغییری در رفت و‌ آمد شما ایجاد نخواهد کرد.

استفاده از مدل‌های قدیمی‌تر

بازکننده‌های درب گاراژ می‌توانند برای مدتی طولانی کار کنند. مشکل این است که به دلیل قدیمی بودن دستگاه بازکننده، ممکن است دیگر قطعات مربوط به آن را در بازار پیدا نکنید. در برخی از موارد، استفاده از مدل‌های قدیمی احتمالا به این معنی است که موتور درب گاراژ شما دارای استانداردهای ایمنی جدید نیست. این امر می‌تواند باعث بروز مشکلاتی جدی شود و حتما باید نصب یک موتور زیر سقفی دیگر را در اولویت‌های خود قرار دهید.

ویژگی های جدید برای امنیت و راحتی

بسیاری از درب باز‌کن های جدید مجهز به جدیدترین فناوری ها هستند. این اپراتورها ویژگی‌هایی را ارائه می‌دهند که هرگز در مدل های قدیمی وجود نداشته است. به عنوان مثال قابلیت My Q از کمپانی Lift Master به شما امکان می‌دهد درب خود را از راه دور و با اتصال به اینترنت کنترل کنید. همچنین می‌توانید از تلفن خود برای ردیابی زمان باز و بسته شدن درب و استفاده از آن از در هرجایی استفاده کنید.

علاوه بر این، می‌توانید یک صفحه کلید انتخاب کنید که از فن‌آوری تشخیص اثر انگشت استفاده می‌کند. این فن‌آوری به شما امکان می‌دهد درب خود را توسط اثر انگشت باز کنید. و از این طریق کل سیستم را در برابر سارقین ایمن سازید.

نیاز به راحتی بیشتر

زمانی که قطعات یا موتور درب سکشنال را به صورت کامل عوض می‌کنید، جدیدترین امکانات موجود در این دستگاه‌ها را به دست می‌آورید. در قرن 21، داشتن کنترل از راه دور یکی از این ویژگی‌ها است. این ویژگی مخصوصا زمانی بسیار مفید است که یادتان می‌آید درب گاراژ را نبسته‌اید یا اینکه می‌خواهید کنترل درب را از جایی دیگر به دست بگیرید.

انواع موتور درب سکشنال زیرسقفی ورنا

انواع موتور های درب برقی پارکینگی ورنا در دو مدل 1000 نیوتن و 1200 نیوتن ارائه می گردد که با توجه به ابعاد درب شما، می توان یکی از این دو موتور درب های اتوماتیک را استفاده نمود. موتور درب برقی ریلی پارکینگی ورنا با بالاترین تکنولوژی روز دنیا تولید شده و دو سال گارانتی بدون قید و شرط را داراست.

گارانتی-موتور-ورنادر

به همراه موتور زیر سقفی پارکینگی ورنا چه چیزهایی را باید دریافت کنیم؟

خلاصه ای از مشخصات موتور درب برقی ورنا : پکیج موتور درب های برقی پارکینگی ورنا همانطور که در شکل زیر مشخص است، به همراه فتوسل، فلاشر، ریموت، ریل موتور و بقیه متعلقات به مشتریان عزیز ارائه می گردد. در پک های موتور پارکینگی سه نوع ریل موتور قابل ارائه است که بسته به ارتفاع درب شما قابل تغییر است، ولی به طور روتین سه نوع ریل موتور بر روی پک موتورهای درب سکشنال ورنا ارائه می شود، که عبارت است از:

موتور-پارکینگی-سکشنال-ورنا

 1. ریل موتور 3 متری
 2. ریل موتور 4 متری
 3. ریل موتور 5 متری

دفترچه راهنمای نصب موتور

توجه داشته باشید در هر پک موتور ورنا یک کاتالوگ موتور زیر سقفی که همان دفترچه راهنمای نصب موتور درب برقی ریلی می باشد، نیز وجود دارد که در این دفترچه که به صورت تمام رنگی و گلاسه چاپ گردیده به طور کامل مراحل مختلف نصب و راه اندازی و تنظیم موتور درب برقی ورنا توضیح داده شده است. برای دیدن این دفترچه اینجا کلیک کنید. در صورت مشاهده دفترچه راهنما و طی کردن مراحل نصب اگر همچنان مشکل یا سوالی در این مورد داشتید می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان فنی ما در اسرع وقت مشکل شما را مرتفع خواهند کرد.

کاتالوگ نصب موتور ورنا

قیمت موتور سکشنال ورنا و  روش خرید موتور درب برقی

شما می توانید جهت خرید موتور درب سکشنال زیر سقفی و یا اطلاع از قیمت موتور زیر سقفی با واحد فروش ورنا تماس گرفته و در صورت داشتن اطلاعات لازم، نوع موتور مورد نیاز خود را اعلام نموده و در مورد موتور درب برقی قیمت متناسب با آن و شرایط فروش موتور درب برقی را دریافت نمایید.

خدمات پس از فروش و تامین قطعات

ما در شرکت ورنا همواره بر این شعار خود پایبند بوده ایم که همواره بی رقیب در ارائه خدمات پس از فروش در ایران هستیم. ما با اعتماد به توان و تجربه و دانش فنی متخصصین خود تا پله آخر با شما مشتریان عزیز همراه هستیم و  تمامی قطعات موتور درب برقی و همچنین هر آنچه در مورد تعمیر موتور درب برقی ، و به طور کلی تمامی خدمات تعمیر ، تعویض و نگهداری درب سکشنال و قطعات وابسته به آن را به بهترین شکل ممکن ارائه می کنیم.

نکاتی چند در مورد درب زیرسقفی

نصب کردن موتور درب سکشنال ورنا می‌تواند تلاشی پیچیده باشد. که شامل زیر‌سازی، مونتاژ، سیم‌کشی و قطعات الکترونیکی دیگر نیز است. نصب اپراتور احتمالا شما را ملزم می‌سازد تا از کمک یک شرکت حرفه‌ای بهره بگیرید و معمولا مردم را مجبور می‌ سازد که در مورد نصب آنها دقت لازم را داشته باشند. برای عملکرد بی نقض بازکننده‌های درب گاراژ در زمان قطعی برق، باتری‌های مخصوصی مورد نیاز هستند و باید همیشه آماده به کار باشند. عمر مفید اغلب باتری‌ها دو سال است و بیشتر مردم زمان تعویض آن ها را فراموش می‌کنند. این مورد می‌تواند در زمان قطع برق باعث بروز مشکل شود هرچند که درب سکشنال یا همان درب زیرسقفی در زمان قطع برق و نبود باطری به راحتی قابلیت باز و بسته شدن را دارد.

مانند هر فناوری یا تجهیزات دیگری، تعمیرات و سرویس های احتمالی، احتمال نیاز به تعمیر درب گاراژ اتوماتیک، بیشترین نگرانی مصرف کننده است. هر چند باز و بسته کردن درب گاراژ به صورت دستی نیازی به تعمیر موتور یا بازوها نخواهد داشت. داشتن این نوع از فناوری اغلب افراد را مجبور می‌کند که به فکر نگهداری از آن نیز باشند. اگرچه بررسی کردن آنها می‌تواند از بروز هزینه‌های اضافی و سنگین جلوگیری کند.

جمع بندی

اگر برای درب سکشنال پارکینگی خود نیاز به موتور دارید ولی نمی دانید جه نوع موتوری با چه میزان قدرت و سرعت مناسب درب پارکینگ شماست کارشناسان ما اینجا هستند تا شما را در انتخابتان یاری کنند. در بازار ایران شما با انتخاب های گوناگونی از انواع موتورهای پارکینگی رو به رو هستید. انتخاب یک موتور درب سکشنال پارکینگی می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی آینده جلوگیری کند. موتورهای درب سکشنال ورنا، با توجه به تکنولوژی ساخت و بهره مند بودن از فناوری روز دنیا با توجه به قیمت بسیار مناسب آن نسبت به سایر موارد مشابه یک انتخاب جذاب برای شما خواهد بود. در عین حال ضمانت دو ساله بی قید و شرط شرکت ورنا بر روی این محصول دلیل محکمی بر کیفیت بالای این کالا می باشد.

نصب-درب-سکشنال

موتور درب سکشنال صنعتی به دلیل دارا بودن ابعاد بزرگ و همچنین وزن بالای درب، نسبت به موتور درب سکشنال زیر سقفی پارکینگی باید دارای قدرت و سرعت بیشتری باشد. این موتور ها بر خلاف نوع پارکینگی که در زیر سقف قرار می گیرد، معمولا در کنار درب نصب می شود، به همین دلیل به موتور درب سکشنال صنعتی، موتور درب اتوماتیک ساید نیز می گویند.

موتور-سکشنال-صنعتی

مشتقات و متعلقات موتور درب برقی ساید ورنا

 1. موتور
 2. تابلو فرمان
 3. زنجیر
 4. سیم سنسور
 5. کابل رابط
 6. کابل لبه حساس
 7. برد لبه حساس
 8. سنسور لبه حساس
 9. براکت و نبشی

انواع موتور سه فاز صنعتی ورنا

موتور سکشنال صنعتی ورنا در سه مدل قابل ارائه است:

 1. موتور صنعتی سکشنال 100 نیوتن ، 24 آر.پی.ام
 2. موتور صنعتی سکشنال 100 نیوتن ، 45 آر.پی.ام
 3. موتور صنعتی سکشنال 120 نیوتن ، 24 آر.پی.ام

موتور ساید ورنا با بالاترین کیفیت و با تکنولوژی روز دنیا تولید شده و به همین دلیل و با  اعتماد کامل به محصول خود دو سال گارانتی بدون قید و شرط برای موتور ساید زنجیری ورنا در نظر گرفته ایم.

گارانتی-موتور-ورنا

قیمت موتور درب برقی ساید ورنا

شما می توانید جهت خرید موتور درب برقی کرکره ای ورنا  با واحد فروش ورنا تماس گرفته و در صورت داشتن اطلاعات لازم، نوع موتور مورد نیاز خود را اعلام نموده و قیمت موتور درب سکشنال صنعتی  خود را دریافت نمایید.

خدمات پس از فروش و تامین قطعات

ما در شرکت ورنا همواره بر این شعار خود پایبند بوده ایم که همواره بی رقیب در ارائه خدمات پس از فروش در ایران هستیم. ما با اعتماد به توان و تجربه و دانش فنی متخصصین خود تا پله آخر با شما مشتریان عزیز همراه هستیم و  تمامی قطعات موتور درب سکشنال صنعتی و همچنین هر آنچه در مورد تعمیر موتور درب برقی ساید ، و به طور کلی تمامی خدمات تعمیر ، تعویض و نگهداری درب سکشنال و قطعات وابسته به آن را به بهترین شکل ممکن ارائه می کنیم.

جمع بندی

اگر برای درب سکشنال صنعتی خود نیاز به موتور دارید ولی نمی دانید جه نوع موتوری با چه میزان قدرت و سرعت مناسب درب شماست کارشناسان ما اینجا هستند تا شما را در انتخابتان یاری کنند. در بازار ایران شما با انتخاب های گوناگونی از انواع موتورهای صنعتی رو به رو هستید. انتخاب یک موتور درب سکشنال صنعتی می تواند از بسیاری از هزینه های اضافی آینده جلوگیری کند. موتورهای درب سکشنال ورنا، با توجه به تکنولوژی ساخت و بهره مند بودن از فناوری روز دنیا با توجه به قیمت بسیار مناسب آن نسبت به سایر موارد مشابه یک انتخاب جذاب برای شما خواهد بود. در عین حال ضمانت دو ساله بی قید و شرط شرکت ورنا بر روی این محصول دلیل محکمی بر کیفیت بالای این کالا می باشد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم