خطرات تعویض فنر درب سکشنال

خطرات تعویض فنر درب سکشنال

آیا تعویض فنرهای درب پارکینگ خطرناک است. پاسخ بلی است تکنسین های مجرب ما فرایند تعویض فنر درب سکشنال را تسهیل می‌کنند. اما در واقع یک کار خطرناک است. این نوع تعمیرات بهتر است به متخصصان صنعت درب و افراد ماهر سپرده شود.

 فنر درب سکشنال

این سوال که آیا تعویض فنرهای درب گاراژ خطرناک است، سوالی جدی است زیرا بزرگترین خطر تعویض قطعات درب گاراژ مانند فنرها از دست دادن جان است.

حتی سبک ترین درهای گاراژ نیز حدود 130 پوند وزن دارند. فنر درب سکشنال به کنترل وزن هنگام بالا و پایین شدن درب کمک می کند. فنرهای پیچ خورده جمع می‌شوند و سپس رها می‌شوند و انرژی آزاد می‌کنند. در صورت آزاد شدن ناگهانی می‌تواند بسیار خطرناک باشد. آزاد شدن ناگهانی انرژی می‌تواند در اثر شکستن فنرها یا سیم‌بکسل‌ها ایجاد شود. قرار گرفتن در مجاورت فنر شکسته بسیار خطرناک است زیرا منجر به جراحات فیزیکی می‌گردد.

فنر درب سکشنال در زمان باز و بسته کردن آن مهمترین نقش را دارد.

فنر درب سکشنال به نگه داشتن وزن کلی درب کمک می‌کند. طبیعی است پس ار مدت زمانی فنرها کهنه یا شکسته شوند. باید آنها را تعویض کرد.
تعدادی کمی از مردم تمام اجزایی که باید برای باز و بسته شدن درب با یکدیگر هماهنگ باشند را در نظر می‌گیرند. آنها تنها هنگامی متوجه مشکل می‌شوند که این عمل به درستی انجام نشود. وقتی که فنر می‌شکند چه اتفاقی می‌افتد. فنرها اغلب به خاطر ظاهر سبکی که دارند بی خطر به چشم می‌آیند. با این حال، برای بلند کردن یک درب سکشنال سنگین، این فنرها به گشتاور بسیار زیادی نیاز دارند که در نتیجه یک حلقه بسیار تنگ به وجود می‌آید.

اگر تعویض فنر درب گاراژ تنها کار مورد نیاز باشد، این یعنی باید آن را در عین کار کردن آن بیرون آورد. به خاطر داشته باشید که گشتاور موجود به این معنی است که فنر هر لحظه ممکن است به عقب پرتاب شود. برای افراد بی تجربه، یا اشخاصی که دوست دارند خودشان کارها را انجام دهند، این پرتاب شدن احتمالا غیرمنتظره خواهد بود. چنین چیزی ممکن است باعث صدمه، جراحت یا حتی مرگ شود. در بسیاری از موقعیت‌ها، فنر ممکن است بدون هیچ هشداری شکسته شود. چنین شرایطی به توجه فوری نیاز دارند. اما تنها توسط شخصی آموزش دیده که با معایب و خطرهای احتمالی تعویض فنر آشنا می‌باشد.

خطرات تعویض فنر درب سکشنال

به طور کلی، فنر درب سکشنال طول عمری پنج تا شش ساله دارد. اگرچه بسیاری از مردم به شرایط فعلی آنها نگاه می‌کنند و تصمیم می‌گیرند. این می‌تواند اشتباه سنگینی باشد، چرا که مواردی وجود داشته است که باز کردن درب گاراژ به دلیل شکستن فنر باعث افتادن تمام درب روی زمین شده است. چنین مواردی هیچ تلفاتی دربر نداشته‌اند، اما آنها می‌توانند تذکری بسیار جدی باشند که چه اتفاقی ممکن است رخ دهد. برای مثال، ممکن است هر شخص بالغی که زیر در ایستاده است تنها به خاطر وزن آن دچار آسیب بسیار جدی شود.

در عین حال، اگر در زمان اتفاق افتادن چنین چیزی بر حسب اتفاق بچه‌ای در زیر آن باشد، نتیجه احتمالا مرگ وی خواهد بود. اگرچه آخرین مطالعه‌ای که در مورد مصدومیت توسط درب گاراژ انجام گرفت به سال 2007 مربوط می‌شود، آمار مربوط به مصدومیت‌ها بسیار هشدار دهنده هستند. در طی آن سال، شمار مصدومیت‌های مربوط به فنر که باعث بستری شدن در بیمارستان شدند به 313 نفر رسید. اگر فنرهای پیچشی را با تیغه هلی کوپتر مقایسه کنید، می‌توانید به خطرناک بودن تعمیر شخصی به منظور صرفه جویی بیشتر پی ببرید. هر دوی آنها بخشی حیاتی از کار را انجام می‌دهند، اما به محض آزاد شدن می‌توانند ویرانی بزرگی را برای محیط پیرامون و اشخاص حاضر در آنجا به وجود آورند.

تکه‌های فنر معلق در هوا، سیم‌بکسل‌های آویزان و افتادن درب، همگی می‌توانند هنگام شکستن فنر درب گاراژ اتفاق بیفتند. در حالی که بسیاری از تعمیرکاران باتجربه در تعمیر و نگهداری درب گاراژ مهارت دارند و می توانند مشکلات بزرگتری را تشخیص دهند، همه آنها نمی‌توانند کار تعویض فنر درب سکشنال را انجام دهند.

خرید فنرهای اشتباه

انواع مختلفی از فنرها موجود است، بنابراین قبل از خرید باید بدانید که درب شما از چه نوع فنری استفاده می‌کند. دو نوع اصلی فنر درب سکشنال عبارتند از: فنرهای پیچشی و فنرهای کششی.

فنر درب سکشنال

فنرهای پیچشی در قسمت بالای درب گاراژ و فنرهای فرعی (کششی) در قسمت بالای ریل افقی قرار دارند. اگر هریک از این گزینه ها را مشاهده نکردید با یک متخصص تماس بگیرید، آنها بر اساس توضیحات به شما می‌گویند که چه نوع سیستمی دارید.

تعویض فنرهای گاراژ توسط خود شما می‌تواند در هزینه شما از قبل صرفه جویی کند. اما ممکن است زمان بیشتری طول بکشد. خرید فنرهای اشتباه می‌تواند هزینه و زمان بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد. سعی کنید بفهمید چه نوع فنری موجود است. چه نوع پوششی روی فنر کار شده است ؟ و اندازه و وزن درب شما چگونه بر انتخاب فنر شما تأثیر می‌گذارد.

چندین قسمت متحرک روی درب سکشنال شما وجود دارد. از آنجا که قسمت‌های زیادی در حال حرکت هستند یا وزن درب را نگه می دارند، امکان زیادی برای آسیب دیدن یا شکستن یک قسمت وجود دارد. تشخیص اشتباه این مشکل می تواند شما را در معرض آسیب قرار دهد. در نهایت هزینه و زمان بسیار بیشتری را برای شما به دنبال داشته باشد. در حالی که ممکن است یک قسمت از سیستم درب را بهبود ببخشید، ممکن است دلیل اصلی مشکل را کاملا نادیده بگیرید. یکی از نمونه های تشخیص نادرست رایج این است که فکر می‌کنیم فنرها زمانی که نیاز به کشش اضافی دارند باید تعویض شوند. فنرها را نباید تعویض کنید مگر اینکه کاملا ضروری باشد.

فرآیند تعمیر فنر

 

برای تعمیر فنر درب سکشنال پارکینگی نه تنها باید خود فنر را بیرون آورد، بلکه باید یک میله فلزی را در جای مشخصی قرار داد. آن میله باید در طول فرآیند نصب فنر جدید چرخانده و قفل شود، که ممکن است کاری خسته کننده باشد. چنین ملالتی ممکن است باعث بی توجهی شود، که احتمال دارد برای شخص انجام دهنده آن خطرناک یا حتی کشنده باشد. به یاد داشته باشید که درب سکشنال گاراژ شما دو فنر دارد، اما اگر تنها یکی از آنها شکسته شده یا به تعمیر نیاز دارد، هردوی آنها باید با همدیگر تعویض شوند. این کار باعث می‌شود که دوباره و در آینده‌ای نزدیک به خدمات شرکت ورنا زنگ نزنید تا آن یکی فنر را برای شما تعویض کنند.

دلایل دیگر برای اجتناب از تعمیرات شخصی فنر درب گاراژ

دلیل ساده دیگری که بهتر است تعمیر یا تعویض فنر درب سکشنال را به افراد ماهر واگذار کنیم این است که خریداری یک فنر مناسب به خودی خود هم می‌تواند کاری مشکل یا حتی غیر ممکن باشد. به این خاطر که شرکت‌های ارائه دهنده این محصولات از خطرات احتمالی تعمیرات شخصی کاملا مطلع هستند. بنابراین، برای اجتناب از هر گونه دادخواهی به دلیل بروز مصدومیت‌های احتمالی، آنها از فروختن فنر به اشخاص غیر از شرکت‌های رسمی مانند شرکت ورنا خودداری می‌کنند. همچنین، مقدار زمان مورد نیاز برای تعمیر این درب‌ها ممکن است بسیار زیاد باشد و می‌تواند باعث جلوگیری از فعالیت‌های دیگرتان شود.

نگهداری دائمی بهترین کار ممکن برای فنر درب گاراژ است

تست فنر درب‌ها توسط شرکت ورنا در طی دوره‌های تعمیر و نگهداری یکی از راه‌های مطلع شدن از خطرات احتمالی می‌باشد. چنین کاری این امکان را به شما می‌دهد که درب سکشنال را به سرعت و توسط افراد مجرب تعمیر کنید. حتی مهمتر از آن، متخصصین ما در حوزه تعمیر تمامی بخش‌های درب گاراژ مهارت دارند. فنرها هم یکی از این حوزه‌ها هستند. پس به یاد داشته باشید که در هنگام جدی شدن شرایط با ما تماس بگیرید. چنین معایناتی نسبت به هزینه‌های پزشکی، مرافعه دادگاهی یا مراسم خاکسپاری بسیار ارزانتر هستند. همین امروز در مورد خدمات و تعمیرات مربوط به تعویض فنر و درب گاراژ با متخصصین شرکت ورنا تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

بهترین کاری که می توانید برای سالم نگه داشتن سیستم فنر خود انجام دهید این است که درب گاراژ خود را سالانه بازرسی و نگهداری کنید. افرادی که در آب و هوای سردتر زندگی می‌کنند باید سالانه دوبار درب خود را بررسی و از عملکرد مطلوب درب مطمئن شوند. یک متخصص خدمات درب سکشنال می‌تواند مشکلات سیستم فنر را تشخیص دهد و همچنین ممکن است از روغن یا روان کننده در صورت نیاز استفاده کند. متخصصین ورنادر دارای تخصص لازم برای رسیدگی به تعمیر فنر درب گاراژ و انجام تعمیر و نگهداری مداوم سیستم درب سکشنال شما هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده ما، با یکی از متخصصان خدمات ما تماس بگیرید.

در پایان مقاله امیدواریم در مورد خطرات فنر درب سکشنال اطلاعات کافی در اختیار شما دوستان قرار داده باشیم. منتظر مقالات بعدی ما باشید.

یک دیدگاه بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم