چرا تعمیر و نگهداری درب گاراژ حائز اهمیت است

چرا تعمیر و نگهداری درب گاراژ حائز اهمیت است

تعمیر و نگهداری درب گاراژ بسیار مهم است. چرا که به طور مداوم از درب و موتور درب گاراژ خود استفاده می‌کنید. در واقع ، اگر از تعمیر و نگهداری درب گاراژ و موتور خود غافل شوید، ضمانت کالای خود را به خطر انداخته اید.

 

همه اشخاص حرفه‌ای در کار خدمات مربوط به خانه به شما خواهند گفت که نگهداری و نظارت درب گاراژ باعث صرفه جویی در هزینه‌ها خواهد شد، اما تعداد کمی از آنها قادر به گفتن این هستند که دقیقا کدام بخش از این فرآیند نگهداری باعث این صرفه جویی می‌شود. اگرچه در صورت از کار افتادن درب پارکینگی زیر سقفی متحمل چند هزینه ناخواسته می‌شوید، اما نگهداری ساده و منظم می‌تواند باعث صرفه جویی در هزینه‌های شما شود که به صورت کوتاه مدت قابل مشاهده است.

برای آشنایی بهتر با اینکه نگهداری یا تعمیر منظم درب گاراژ تا چه اندازه مهم است (حتی اگر از آن تنها به عنوان انباری استفاده کنید)، مطالب زیر را بخوانید.

هر چند وقت یکبار باید وضعیت درب گاراژ خود را بررسی کنم؟

پاسخ این سوال بسته به محیطی که درب در آن قرار دارد و تعداد سیکل باز وبست درب متفاوت خواهد بود. متخصصین درب پیشنهاد می‌کنند که عملکرد درب را هر سه تا شش ماه بررسی کنید. برای به دست آوردن ایده کلی در مورد وضعیت درب گاراژ، کافی است آن را باز و بسته کنید. هر دو عمل باز و بسته شدن باید در نظر گرفته شود، و فرآیند باز و بست باید نرم و روان باشد. اگر درب اتوماتیک پارکینگی دارید، مطمئن شوید که حالت دستی را فعال کرده‌اید تا لوازم الکترونیکی را خراب نکنید. اگر متوجه شدید که چیزی از کار افتاده است نسبت به تعمیر آن و رفع مشکل اقدام کنید.

اجازه ندهید کالای با کیفیت خوب، بی کیفیت شود

اگر درب سکشنال فولادی رنگی دارید، متوجه می‌شوید که با فرمولاسیون پلی استر اصلاح شده سیلیکونی از قبل رنگ آمیزی شده است. هنگام تعمیر و نگهداری درب گاراژ هرگز نمی‌توانید خیلی مراقب باشید. با وجود داشتن روکش درب، و موتور با کیفیت بالا، همیشه باید برای بررسی خوردگی و لکه‌ها وقت بگذارید.

صرف نظر از نوع دربی که دارید، یک اقدام هوشمندانه این است که حداقل یک بار در ماه سطح درب را با یک پارچه مرطوب تمیز پاک کنید. اما اگر مستقیما در نزدیکی ساحل زندگی می کنید، پیشنهاد می‌کنیم این کار را بیشتر انجام دهید. اگر در جاده هستید و هر بار که خودرو را تمیز می‌کنید یا گیاهان را آبیاری می‌کنید، درب گاراژ را نیز تمیز کنید. این امر در وقت شما صرفه جویی می‌کند یکی از کارهایی که نباید انجام دهید تمیز کردن موتور درب گاراژ است. با این کار گارانتی خود را از دست می‌دهید و احتمال برق گرفتگی شما بسیار زیاد است.

چک لیست تعمیر و نگهداری درب گاراژ

چندین قسمت در درب گاراژ وجود دارد که باید به طور مداوم (توصیه می‌کنیم هر سه تا شش ماه) از آن مراقبت کنید . در اینجا لیستی از این موارد ارائه داده ایم.

 • ریل های هدایت

تعمیر و نگهداری درب سکشنال

با استفاده از پارچه مرطوب یا اسپری مخصوص درب سکشنال، ریل‌های هدایتگر داخلی را جلا دهید و تمیز کنید. هرچه ریل‌ها تمیز‌تر باشند، مسیر حرکت غلطک ها هموار تر و به نرمی حرکت می‌کنند.

 • لولا فولادی

لولای فولادی را تنها با یک قطره روغن روانکاری کنید. بلبرینگ های محور چرخ را نیز روغن کاری کنید. این کار باعث عملکرد نرم  و بدون پیچ خوردگی درب می‌شود. توجه کنید به هیچ عنوان اجزای درب نباید به روغن آغشته شوند. تنها یک قطره آن هم در قسمتهایی که گفته شد.

 • لولا پلاستیکی

اسپری سیلیکون بهترین گزینه برای روانکاری قسمت درب و ریل‌ها است. به طور کلی، شما واقعا نیازی به روانکاری لولای پلاستیکی ندارید.

 • فنرها

تعمیر و نگهداری درب سکشنال

جهت تمیز کردن فنرها فقط با یک پارچه روغنی می‌توانید فنرها را پاک کنید. نیازی به اسپری مستقیم نیست، فقط روغن اضافی یک پارچه کافی است.

 • قفل‌ها 

قفل‌ها نیازی به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند. اما گاهی سفت و سخت می‌شوند. اسپری RP7 یا WD40 کار روانسازی قفل‌ها را به راحتی انجام می‌دهند.

 • زنجیر موتور

برای روانکاری این بخش می‌توانید از هر نوع روغن زنجیر استفاده کنید.

 • سیم‌بکسل های بالابر

تعمیر و نگهداری درب سکشنال

ممکن است مقداری پارگی یا پوسیدگی ناشی از اصطکاک روی سیم‌ها مشاهده کنید. اگر متوجه این علائم شدید، در اسرع وقت با تکنسین درب گاراژ تماس بگیرید. اهمیت این بخش از درب بسیار زیاد است. بنابراین فشار را روی این بخش‌ها تنظیم نکنید. این بخش‌ها باید توسط یک متخصص درب گاراژ تنظیم شود.

 • بست‌ها و اتصالات

اطمینان حاصل کنید که همه اجزا در محل خود ثابت و محکم فیکس شده‌اند (پیچ و مهره و…) در صورت آسیب دیدگی اتصالات، آنها را تعویض کنید.

 • فنرهای کششی

فنرها به طور طبیعی در طول زمان کشیده و شل شده و ساییده می‌شوند. اگر فنر درب گاراژ به نقطه ای رسید که درب از حالت بالانس خارج شد یا کاملا غیرفعال شد، در اسرع وقت با تکنسین درب گاراژ تماس بگیرید.

در میان همه این موارد، توصیه ما این است که هر 12 ماه یکبار درب گاراژ خود را بررسی و سرویس کنید.

هشدارها

 • در تعمیر و نگهداری درب گاراژ تحت هیچ شرایطی قسمت فنر را تنظیم یا پیکربندی نکنید. در صورت وجود مشکل همیشه از یک متخصص کمک بگیرید.
 • هرگز در قسمت زیر یا نزدیک درب متحرک گاراژ حرکت نکنید. چه در حین حرکت به سمت بالا و چه به سمت پایین باشد.
 • هنگام باز و بسته کردن درب به صورت دستی از دستگیره درب استفاده کنید.
 • انگشتان خود و یا هر قسمت بدن را بین پنل‌های درب یا قسمتهای متحرک درب گاراژ قرار ندهید. این کار می‌تواند منجر به صدمات جدی بدنی شود.

انتظارات منطقی از لحاظ امنیت

اگرچه بیشتر مالکین خانه اشخاص متخصصی را استخدام می‌کنند تا از درب گاراژ نگهداری کنند چک لیست نگهداری عمومی نند، افرادی که به ندرت درب گاراژ را

باز می‌کنند باید آن را به صورت مداوم مورد بازرسی قرار دهند تا از دزدی جلوگیری به عمل آورند. زمانی که چند دزد به سراغ شما می‌آیند، آنها معمولا گاراژ را چک می‌کنند تا ببینند که آیا می‌توانند از آنجا وارد خانه شوند. این یعنی گاراژهایی که درب خراب دارند مانند آب خوردن توسط دزدها باز می‌شوند، چرا که آنها همیشه فکر می‌کنند که شما به ندرت از گاراژ استفاده می‌کنید و به همین دلیل ایمن نیستند.

حتی بدتر از آن، دزدها فرض می‌کنند که گاراژ شما یک ناحیه فراموش شده از خانه است که چندان زیاد بر آن نظارت نمی‌شود. به عبارت دیگر، حتی اگر گاراژ شما به عنوان انباری یا خانه حیوانات مورد استفاده قرار گیرد، نظارت دائمی به همراه نگهداری جزئی از درب آن می‌تواند خانه شما را امن نگه دارد.

صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به تجهیزات

بدون شک، بیشتر مالکین خانه در زمان نیاز به گاراژ یا دور نگه داشتن دزدها در مورد باز و بسته شدن درب آن نگران هستند. زمانی که هوا گرم یا سرد است، مالکین ممکن است هزینه بالایی جهت تامین انرژی کنند. چرا که درب گاراژ آنها به درستی نگهداری نشده است. تعمیر یا بازسازی درب می‌تواند مقدار گرما، سرمای خروجی را تا حد زیادی کاهش دهد، نگهداری از آن به صورت سالی دو بار این اطمینان را می‌دهد که درب به درستی بسته شده و دارای معایب ساختاری نیست.

یک امر دیگر از لحاظ نگهداری که باعث صرفه جویی خواهد شد این است که مطمئن شوید که باز و بسته شدن درب بیش از حد معمول طول نمی‌کشد.

صرفه جویی در هزینه‌های مربوط به بیمه مالکین خانه

اگرچه مالکین خانه ممکن است آگاه نباشند، بعضی از شرکت‌های بیمه معمولا چک می‌کنند تا ببینند که آیا شما از درب گاراژ خود نگهداری کرده‌اید. البته این مورد در اروپا رایج تر است. انجام این کار پول بسیار زیادی را به شرکت‌های بیمه باز‌می‌گرداند. چرا که نگهداری از درب گاراژ به معنی اجتناب از سرقت است. علاوه بر آن، گاراژی که به صورت مداوم نظارت نمی‌شود ممکن است یک ناحیه بالقوه برای بروز صدمه‌های ناشی از خرابی درب آن باشد.

اجتناب از آسیب‌های احتمالی

یکی از وجهه‌های ناخوشایند داشتن یک درب گاراژ خراب است. درب خراب می‌تواند باعث آسیب شود. متاسفانه، اگر یک درب به صورت درست کار نکند، می‌تواند در هنگام باز یا بسته شدن بر روی یک نفر بیافتد. برای مثال، اگر باتری از راه دور دیگر کار نکند یا موتور درب از کار بیافتد، تلاش برای باز یا بسته کردن آن می‌تواند باعث تغییر وزن ناگهانی شده و به صدمه یا حتی مرگ منتهی شود.

مطمئنا یکی از آسان‌ترین راه‌های جلوگیری از چنین صدماتی این است که یک برنامه منظم برای نگهداری و بازرسی درب گاراژ خود داشته باشید.

واقعی‌تر کردن تغییر کاربری گاراژها

اگر یکی از راه‌های شما برای صرفه جویی در هزینه‌ها به صورتسالانه این است که از گاراژ استفاده دیگری کنید. احتمالا باز هم به کمک افراد حرفه‌ای نیاز خواهید داشت.

یکی از راه‌هایی که متخصصین تعمیر و نگهداری درب گاراژ می‌توانند به شما کمک کنند این است که آن را از بیرون به صورت دائمی ببندند و قطعه‌های مکانیکی بخش داخلی آن را بیرون بیاورند. اما اگر باز هم می‌خواهید که درب توانایی کار کردن در آینده را داشته باشد، می‌توانیم به شما کمک کنیم که قطعات در حالت آماده باش قرار گیرند.

همین امروز از خدمات نگهداری ما استفاده کنید!

اکنون که درک بهتری از نقش نگهداری و نظارت درب گاراژ در صرفه جویی پول دارید، قدم بعدی این است که به صورت آنلاین باما تماس بگیرید. همچنین می‌توانید به صورت تلفنی با ما تماس بگیرید و در مورد برنامه‌های ما بیشتر بدانید. پیشاپیش به خاطر انتخابتان از شما تشکر می‌کنیم و منتظر تماس شما هستیم.

جمع بندی

در پایان امیدواریم اهمیت تعمیر و نگهداری درب گاراژ را به اطلاع شما رسانده باشیم. بسیار مهم است که همواره اهمیت تعمیر و نگهداری درب گاراژ را در نظر بگیرید. اگر این موارد لحاظ نشود، می‌تواند گارانتی موتور شما را باطل کند. در نتیجه با گذشت زمان هزینه‌هایی سنگینی برای شما به ارمغان بیاورد. اگر در تعمیر و نگهداری درب گاراژ کوشا باشید و همه موارد فوق را در نظر بگیرید، برای افزایش طول عمر درب گاراژ خود و همچنین قطعات آن حرکت‌های بزرگی انجام داده اید.

در صورتی که مایل بودید خدمات و تعمیر و نگهداری درب سکشنال را به شرکت ورنادر بسپارید می‌توانید با متخصصین درب سکشنال در تیم ورنا ارتباط برقرار کرده و اینکار را به آنان واگذار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 11 =

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم