چگونگی اندازه گیری درب گاراژ

چگونگی اندازه گیری درب گاراژ

با در نظر گرفتن مدل‌ها و اندازه‌های مختلف درب سکشنال، سوال هایی در ذهن شما نقش می بندد. یاد گرفتن نحوه اندازه گیری درب گاراژ و همچنین محدوده آن می‌تواند برای مصرف کننده بسیار مفید باشد. این امر با نگهداری دائمی درب گاراژ بهترین بازدهی را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد.اصولا گاراژهای تک خودرویی  به حدالقل درب با اندازه 215 × 245 سانتی متر و نسخه‌های دو  خورویی به حدالقل درب‌ 215 × 490 سانتی متر نیاز دارند. در ادامه نکاتی در مورد اندازه گیری دقیق  درب اتوماتیک  گاراژ را با هم می‌بینیم.

تمام جوانب اطراف درب گاراژ را در نظر بگیرید

مرحله اول

عرض ورودی  که همان فضای بین طرف چپ و راست است باید در عریض‌ترین نقطه خود اندازه گرفته شود. به محض اینکه این کار را انجام دادید، بخش داخلی درب گاراژ باید با یک آهن پروفیل حدالقل 40 در 80 میلی متر قالب بندی شود. قالب درب به پروفیلی گفته می‌شود که کناره‌های درب را شکل می‌دهند و با نصب تجهیزات بر روی آن, درب زیر سقفی راه اندازی می شود و حدالقل عرض مورد نیاز برای ریل های باز کننده 8 سانتی متر است. در تمامی موارد، چارچوب‌های بالایی و کناری درب باید مستحکم و در وضعیت کاملا تراز قرار بگیرد.

مرحله دوم

ارتفاع درب را باید در مرتفع‌ترین نقطه ممکن اندازه گیری کرد، که معمولا به فاصله میان بالای درب (سقف) و کف زمین اطلاق می‌شود. در همه از موارد،  باید ترازوی کف حتما در اندازه‌گیری لحاظ شود و همچنین فضای میان سقف و بالای درب ورودی باید اندازه‌گیری شود.در مواقعی که چیزهای دیگری در این فضا وجود دارند، پایین‌ترین آنها باید در زمان اندازه گیری جایگزین سقف شود.  وقتی حرف از نصب درب  سکشنال در میان است، بیشتر آنها به 12 الی 18 سانتی متر فضا در بالای خود نیاز دارند که در حالت های مختلف نصب ( نصب در  انتهای کار  یا همان فنر عقب یا ابتدای کار یا همان فنر جلو یا کنار کار  که همان فنر بغل نامیده می شود) 

مرحله سوم

تعیین فاصله میان انتهای درب تا  ورودی الزامی است. اگر می‌خواهید از موتورهای الکتریکی استفاده کنید، به این صورت اندازه گیری شود: ارتفاع درب به اضافه  حدالقل 125 سانتی متر. (مثلا اگر ارتفاع درب 220 سانتی متر باشد با 125 سانتی متر جمع می شود و از ورودی تا انتهای درب در حالت باز شو به 345 سانتی متر نیاز  می باشد) لازم به ذکر است که در اکثر گاراژها به دلیل طول ماشین  این حدالقل موجود می باشد

درب زیر سقفی | درب سکشنال پارکینگی
درب زیر سقفی | درب سکشنال پارکینگی

عوامل کلیدی در هنگام اندازه‌گیری درب گاراژ

در نظر گرفتن تمامی جنبه‌های درب گاراژ بسیار مهم است. فاصله با انشعابات مخابراتی این یعنی اگر در مسیر ورودی نورپردازی یا راه پله وجود دارد، آنها را هم باید لحاظ کنید. به علاوه، بررسی بالای درب به منظور یافتن لوله آب  فاضلاب – گاز –  تجهیزات اعلام و اطفا حریق و … یا هر چیز دیگری حائز اهمیت است. در نهایت، اگر می‌خواهید از بازکننده درب استفاده کنید، می توانید با ارسال عکس یا تماس با مجموعه ورنا سیف در از مشاوره رایگان بهره ببرید.

از کمک افراد متخصص مجموعه ورنا استفاده کنید

شرکت ورنا‌در در طول سال‌ها مشغول فعالیت در این زمینه بوده و می‌تواند افرادی متخصص را به شما پیشنهاد دهد که کاملا آماده انجام این کار هستند. هر موقع که خواستید، با ما تماس بگیرید تا مسائل و مشکلات مربوط به درب گاراژ را برطرف کنیم.

مرحله چهارم

تعیین مسیر لوله گذاری و سیم کشی تجهیزات الکترونیکی

موتور-سکشنال-پارکینگی
موتور-سکشنال-پارکینگی

یک درب سکشنال اضافه بر سیستم آنتی کرش  ( سیستم برخورد با مانع ) – مجهز به فتوسل ( چشم الکترونیکی ) می باشد که در هنگام زیر سازی مسیر لوله گذاری و سیم کشی آن باید لحاظ شود. یک درب زیر سقفی اضافه بر سیستم روشنایی موتور ( ال ای دی موتور ) مجهز به فلاشر (چراغ چشمک زن ) نیز می باشدکه باید مسیر لوله گذاری و سیم کشی آن باید لحاظ شود