چگونگی اندازه گیری درب گاراژ ( درب سکشنال )

چگونگی اندازه گیری درب گاراژ ( درب سکشنال )

با در نظر گرفتن مدل‌ ها و اندازه‌ های مختلف درب سکشنال، سوال هایی در ذهن شما نقش می بندد. سوال بسیاری از مخاطبان و مشتریان ورنادر در هنگام ثبت سفارش این است که : چگون و چه اندازه هایی را برای سفارش درب سکشنال باید به کارشناسان ما اعلام کنند. یاد گرفتن نحوه اندازه گیری درب گاراژ و همچنین محدوده آن می‌تواند برای مصرف کننده بسیار مفید باشد. این امر با نگهداری دائمی درب گاراژ بهترین بازدهی را برای مصرف کننده به ارمغان می آورد. اصولا پارکینگ های تک خودرویی به حداقل درب با عرض 245  و ارتفاع 215 سانتی متر و نسخه‌های دو  خورویی به حداقل درب‌ با عرض 490 و ارتفاع 215 سانتی متر نیاز دارند. البته شرکت ورنادر هیچ محدودیتی در تولید درب، با اندازه های مختلف را ندارد. در ادامه نکاتی در مورد اندازه گیری دقیق  درب اتوماتیک  گاراژ را با هم می‌بینیم.

تمام جوانب اطراف درب گاراژ یا درب پارکینگ خود را در نظر بگیرید

مرحله اول

عرض ورودی که همان فضای بین طرف چپ و راست است باید در عریض‌ترین نقطه خود اندازه گرفته شود.( اندازه B در شکل زیر ) به محض اینکه این کار را انجام دادید، بخش داخلی درب گاراژ باید با یک آهن پروفیل حداقل 40 در 80 میلی متر قالب بندی شود. ( البته سایز پروفیل می تواند 80 در 80 یا 100 در 100 نیز باشد) ولی اندازه استاندارد پروفیل برای این کار سایز 40 در 80 میلی متری است که رخ 80 میلیمتری در نمای کار قرار می گیرد.  قالب درب به پروفیلی گفته می‌شود که کناره‌های درب را شکل می‌دهند و با نصب تجهیزات بر روی آن, درب زیر سقفی راه اندازی می شود و حداقل عرض مورد نیاز برای ریل های باز کننده 8 سانتی متر است. در تمامی موارد، چارچوب‌های بالایی و کناری درب باید مستحکم و در وضعیت کاملا تراز قرار بگیرد.

روش-اندازه-گیری-درب-سکشنال

مرحله دوم

ارتفاع درب را باید در مرتفع ‌ترین نقطه ممکن اندازه گیری کرد، که معمولا به فاصله میان بالای درب (سقف) و کف زمین اطلاق می‌شود ( اندازه D در شکل زیر ). در همه موارد، باید دقت نمود که کف زمین باید تراز باشد و همچنین فضای میان سقف و بالای درب ورودی باید اندازه‌گیری شود.در مواقعی که چیزهای دیگری در این فضا وجود دارند، پایین‌ترین آنها باید در زمان اندازه گیری جایگزین سقف شود.  وقتی حرف از نصب درب سکشنال در میان است، بیشتر آنها به 12 الی 18 سانتی متر فضا در بالای خود نیاز دارند که در حالت های مختلف نصب ( نصب درانتهای کار یا همان فنرعقب، نصب در ابتدای کار یا همان فنر جلو و یا نصب درکنار کار که همان فنر بغل نامیده می شود)

روش اندازه گیری درب سکشنال 

مرحله سوم

تعیین فاصله میان انتهای درب تا  ورودی الزامی است. اگر می‌خواهید از موتورهای الکتریکی استفاده کنید، به این صورت اندازه گیری شود: ارتفاع درب به اضافه  حداقل 125 سانتی متر. (مثلا اگر ارتفاع درب 220 سانتی متر باشد با 125 سانتی متر جمع می شود و از ورودی تا انتهای درب در حالت باز شو به 345 سانتی متر نیاز  می باشد) لازم به ذکر است که در اکثر گاراژها به دلیل تفاوت طول خودروهای مختلف،این اندازه حداقل استاندارد می باشد.

درب-سکشنال-ورنا

عوامل کلیدی در هنگام اندازه‌گیری درب سکشنال گاراژ

در نظر گرفتن تمامی جنبه ‌های تاثیر گذار در نحوه اندازه گیری درب سکشنال بسیار مهم است. فاصله با انشعابات مخابراتی این یعنی اگر در مسیر ورودی نورپردازی یا راه پله وجود دارد، آنها را هم باید لحاظ کنید. به علاوه، بررسی بالای درب به منظور یافتن لوله آب  فاضلاب – گاز –  تجهیزات اعلام و اطفا حریق و … یا هر چیز دیگری حائز اهمیت است. در نهایت، اگر می‌خواهید از بازکننده درب استفاده کنید، می توانید با ارسال عکس یا تماس با مجموعه ورنادر از مشاوره رایگان بهره ببرید.

تماس-با-ما

از کمک افراد متخصص مجموعه ورنا استفاده کنید

شرکت ورنا‌در با سال‌ ها فعالیت در زمینه تولید درب های سکشنال می‌تواند افرادی متخصص را به شما پیشنهاد دهد، با ما تماس بگیرید تا مسائل و مشکلات مربوط در این زمینه را برطرف کنیم.

مرحله چهارم

تعیین مسیر لوله گذاری و سیم کشی تجهیزات الکترونیکی

یک درب سکشنال اضافه بر سیستم آنتی کرش  ( سیستم برخورد با مانع ) – مجهز به فتوسل ( چشم الکترونیکی ) می باشد که در هنگام زیر سازی مسیر لوله گذاری و سیم کشی آن باید لحاظ شود. یک درب زیر سقفی اضافه بر سیستم روشنایی موتور ( ال ای دی موتور ) مجهز به فلاشر (چراغ چشمک زن ) نیز می باشدکه باید مسیر لوله گذاری و سیم کشی آن را نیز در نظر گرفت.

یک دیدگاه بنویسید.

  1. آموزش چگونگی اندازه گیری درب گاراژ ( درب سکشنال ) را قبلا خوانده بودم ولی این مقاله جامع تر بود . سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم