درب زیر سقفی چیست؟ معرفی انواع و ویژگی‌های درب اتوماتیک زیر سقفی

درب زیر سقفی چیست؟ معرفی انواع و ویژگی‌های درب اتوماتیک زیر سقفی

آیا با انواع درب زیرسقفی آشنایی دارید؟ یا تا کنون برای تامین امنیت خود به نصب درب اتوماتیک زیر سقفی برای کارگاه و یا پارکینگ خود فکر کرده اید؟

درب زیر سقفی چیست؟

درب زیر سقفی

 

درب زیرسقفی یا درب سکشنال زیر سقفی به درب بزرگی در گاراژ گفته می‌شود که به صورت دستی و یا توسط موتور الکتریکی باز و بست می‌شود. این نوع درب‌ها ممکن است با نام‌های دیگری مثل درب کشویی سقفی، درب بالا بازشو، درب پارکینگ ریلی، درب زیر سقفی پارکینگ، درب ریلی زیر سقفی و …شناخته شوند. درب‌های زیرسقفی اغلب به اندازه کافی بزرگ هستند تا بتوانند فضای ورودی اتومبیل و وسایل نقلیه دیگر را پوشش دهند.

دربهای زیر سقفی پارکینگ ممکن است در قالب یک صفحه واحد ساخته شوند که با عنوان درب زیر سقفی یک تکه از آن یاد می‌شود. این درب‌ها هنگام حرکت از سقف گاراژ به سمت بالا و عقب متمایل می‌شوند که استفاده از این درب‌ها تا حدودی به دلیل فضایی که در زمان حرکت اشغال می‌کنند منسوخ شده است و خطراتی را نیز به دنبال دارد.

درب زیر سقفی

درب سکشنال زیر سقفی از چندین پانل مجزا ساخته می‌شود که این پانل‌ها توسط لولا به یکدیگر متصل می‌شوند. در نهایت، درب در حالت باز در قسمت زیر سقف قرار می‌گیرد. دلیل نام‌گذاری درب زیرسقفی هم همین می‌باشد.

مکانیزم کار دربهای اتوماتیک زیر سقفی بر اساس تحمل وزن درب توسط فنرهای کششی و عدم استفاده نیروی انسانی یا حرکتی مورد نیاز برای کارکردن درب، می‌باشد، بعضی از درب های زیر سقفی به صورت افقی طراحی و نصب می‌شوند که درب سکشنال افقی نام دارند که این نوع نصب خیلی رایج نمی‌باشد. درب ها از فلز یا فایبرگلاس ساخته شده‌اند و برای جلوگیری از اتلاف انرژی و عایق بندی بسیار مناسب هستند.

تاریخچه

تاریخچه درب گاراژ می‌تواند به 450 سال قبل از میلاد مسیح برگردد. زمانی که ارابه‌ها را در خانه‌های دروازه دار نگهداری می‌کردند. اما بعدها در ایالات متحده، این نوع درب ها در حدود قرن بیستم بوجود آمدند. در اوایل سال 1902، تولیدکنندگان آمریکایی از جمله Cornell Iron Works کاتالوگهایی را منتشر کردند. در این کاتالوگ ها عناوینی مثل درب زیرسقفی دیده می‌شد. اگر مایلید در مورد تاریخچه درب اتوماتیک زیر سقفی بیشتر بدانید اینجا را کلیک کنید.

مزایای نصب درب زیر سقفی

دلایل زیادی برای انتخاب درب پارکینگی زیر سقفی وجود دارد. از سطح بالای عملکرد، عایق بندی و امنیت و طیف وسیعی از تنوع که گزینه های سبک و رنگ مختلفی را برای خریداران ارائه می دهد. هر نوع مالکیت تجاری یا صنعتی که در اختیار دارید، انتخاب درب اتوماتیک زیر سقفی گستره ای وسیع از مزایا را به شما به ارمغان می‌آورند.

مزایای کلیدی :

  • قابلیت نصب در مکانهایی که فضای ارتفاع سقف و بالای درب محدود است.
  • قابلیت نصب در ورودی های بزرگ یا کوچک.
  • امکان افزودن پنجره جهت تامین نور طبیعی محیط و افزایش زیبایی.
  • ویژگی‌های عایق بندی حرارتی را با بهترین بازده فراهم می‌کنند.
  • امکان نصب درب نفر رو در درون درب سکشنال.
  • میزان استهلاک بسیار پایین درب زیرسقفی در مقایسه با کرکره زیر سقفی‌. نتیجه :بی صدا بودن و خرابی کم به علت کمترین میزان درگیری و تماس قطعات مکانیکی با یکدیگر
  • حرکت بیصدا و قابلیت عایق سازی در برابر حرارت، صدا و گردو غبار.

 

کارکرد

نحوه حرکت عمودی درب زیرسقفی به این معنی است که هیچ چرخشی در حین باز و بست درب، که فضای ورودی درب را اشغال کند وجود ندارد. و این امکان را می دهد که وسایل نقلیه درست در مقابل درب پارک شوند. یا بارگیری کالا را آسان تر می کند. این مسئله به حداکثر رساندن فضا، به ویژه در محل های بارگیری و پارک وسایل نقلیه کمک شایان می کند.

امنیت

درب سکشنال زیر سقفی

دربهای زیر سقفی امنیت بالایی فراهم می‌آورند. فقدان نقاط نفوذ در این درب ها به این معنی است که ورود افراد غیر مجاز از طریق درب غیر ممکن می‌گردد. برای ایمنی بیشتر درب زیر سقفی، بهتر است آن را درست در پشت دهانه ورودی نصب کنید. درب سکشنال زیرسقفی مجهز به سیستم قفل موتور و فنر می‌باشد که امکان باز کردن درب توسط اهرم یا دیلم را توسط سارقین از بین می‌برد. جهت تامین ایمنی بیشتر درب زیر سقفی اتومات و کاهش خطرات احتمالی نصب سیستم آنتی کرش (برخورد با مانع) بسیار حائز اهمیت است. با نصب این سیستم و سنسورهای مربوطه در صورت وجود مانع در مسیر درب حرکت درب معکوس خواهد شد و از برخورد درب با اجسام جلوگیری خواهد شد.

عایق بندی

هر مدل از درب زیر سقفی در ویژگی عایق بندی و محافظت از هوا با درب دیگر متفاوت عمل خواهد کرد. برخی از درب‌ها خاصیت عایق بسیار بالایی مانند دیوار آجری ارائه می‌دهند. اگر در استفاده از درب زیر سقفی به سطح عایق خاصی نیاز دارید، حین خرید درب جزئیات این پارامتر را از سازنده خود درخواست کنید. نحوه نصب درب سکشنال شما نیز بر میزان عایق بندی آن تأثیرگذار است. بنابراین مطمئن شوید که از یک نصاب واجد الشرایط استفاده می‌کنید. علاوه بر ایجاد یک محیط راحت‌تر، عایق کاری نیز به کاهش اتلاف انرژی کمک می‌کند و به طور بالقوه در هزینه های شما صرفه جویی خواهد کرد.

ورنا در طیف گسترده ای از درب های زیرسقفی اتوماتیک را ارائه می‌دهد که عایق حرارتی و صوتی در این نوع درب‌ها به طور کامل رعایت شده است. این درب‌ها می توانند در مکان هایی که فضای بالای آنها کم است نصب شوند. استفاده از آنها آسان و ایمن است و امنیت بالایی را ایجاد می‌کنند. پانل‌های درب ورنا از ورق‌های ضخیم گالوانیزه، و فوم PU(پلی اورتان) ساخته شده است. پانل‌های ورنا در با مدل های سطح صاف، کلاسیک، ریب یا مایکروریب موجود می‌باشند و می‌توان آنها را در اکثر رنگ های RAL ارائه داد. ما می‌توانیم درب زیرسقفی و قطعات درب سکشنال شما را متناسب با نیازهای خاص شما ارائه دهیم.

انواع درب زیرسقفی

درب زیر سقفی پارکینگی:

به لحاظ تنوع وسیع این درب‌ها با هر نوع معماری و سبک در بنا قابلیت هماهنگی دارد. طراحی فوم پلی اورتان به کار رفته در پانل این نوع درب ها باعث عایق شدن سرما و گرما و همچنین صدا خواهد شد. استفاده از یراق آلات با کیفیت اعم از لولاهای مستحکم و کیبل درام باعث حرکت نرم و بی سروصدای درب زیرسقفی داخل ریل‌ها می‌گردد. کار سیستم تعادل درب هم توسط فنرهای پیچشی درب صورت می‌گیرد. این فنرها امکان استفاده از موتورهای سبکتر را برای درب فراهم می‌آورند.

درب اتوماتیک زیر سقفی را می‌توان توسط ریموت کنترل و کلید استارت و استپ کنترل کرد. این نوع درب را می‌توان توسط خلاص کن دستی در هنگام قطع برق آزاد نمود. سپس به راحتی با دست می‌توان درب را حرکت داد. امکان نصب پنجره جهت تامین نور مورد نیاز و دید کافی در این درب‌ها وجود دارد. در بخش ایمنی این نوع درب‌ها باید گفت که هنگام باز شدن پانلها در صورتی که دستتان روی درب باشد هیچ خطری متوجه انگشتان دست نمی‌باشد.

درب زیر سقفی صنعتی:

درب سکشنال زیر سقفی

 

 

درب زیرسقفی صنعتی ورنا را می‌توان در سوله‌ها، بخش‌های مختلف کارخانه، ورودی آتش‌نشانی‌ها و دیگر واحدهای تولیدی و صنعتی نصب نمود. در واحدهای بهداشتی و مواد غذایی ممکن است جهت ایزوله سازی محیط نیاز به تردد بالا و سرعت باز و بست بالا باشد که در این نوع کاربری هم می‌توان از انواع دیگر درب صنعتی ورنا با نام درب فست بهره گرفت. درب فست ضمن ارائه سرعت بالای باز و بست و ایزوله‌ سازی تعداد چرخه بالایی نیز فراهم می‌آورد.

همچنین جهت تردد پرسنل در کارگاه‌ها از ورودی درب اتوماتیک زیر سقفی، امکان تعبیه درب نفر رو بر روی درب زیرسقفی صنعتی وجود دارد. بدینوسیه می‌توان تردد افراد را بدون بالا و پایین کردن درب فراهم کرد. درب سکشنال با نفررو برای مکان‌های با تردد بالا بسیار کارآمد می‌باشد.

مکانیزم بالابر فنر پیچشی در درب زیر سقفی

سیستم تعادل فنر پیچشی درب زیرسقفی شامل یک یا دو فنر محکم شارژشده روی شافت فولادی است. در هر دو سر انتهایی آن کیبل درام وجود دارد. کل مجموعه فنر بر روی دیوار هدر بالای درب گاراژ سوار می‌شود و دارای سه تکیه گاه است. یک صفحه بلبرینگ مرکزی با یاتاقان استیل و دو صفحه بلبرینگ انتهایی در دو سر. فنرها خود از سیم فولادی تشکیل شده‌اند. انتهای آن یک مخروط ثابت و انتهای دیگر آن از یک مخروط پیچ تشکیل شده است. مخروط ثابت به صفحه یاتاقان مرکزی متصل است.

 

پلاگ فنر شامل سوراخهای 90 درجه برای تنظیم فنرها و دو پیچ تنظیم می‌باشد. این دو پیچ فنرها را روی شافت شارژ می‌کنند. سیم بکسل فولادی از براکت‌های غلتکی در گوشه‌های پایین درب، دور شکاف کیبل درام پیچیده می‌شوند. هنگامی که درب بالا می‌رود، فنرها باز می‌شوند. سپس نیروی کشش ذخیره شده با چرخاندن شافت درب زیرسقفی را بلند می‌کند. بنابراین کیبل درام چرخیده و سیم را به دور شیارهای کیبل درام می‌پیچد. هنگامی که درب پایین می آید، سیم بکسل از کیبل درام باز می‌شود و فنرها کاملاً کشیده می‌شوند.

جهت آشنایی بیشتر با مشخصات فنی درب زیر سقفی می‌توانید از منابع موجود در سایت ورنا در و یا اینستاگرام ورنا استفاده نمایید.

جمع بندی

در پایان، امیدواریم پس از معرفی اولیه و بررسی انواع درب زیرسقفی سکشنال انتخاب برای مشتریان آسانتر شده باشد. جهت نصب درب زیر سقفی و تعیین دقیق کاربری درب و بررسی فنی محل نصب درب، می‌توانید با بهره‌گیری از مشاوران و متخصصین این حوزه در مجموعه ورنا کیفیت فرآیند نصب درب زیر سقفی را افزایش دهید.

همچنین بدلیل تنوع بالای درب اتوماتیک زیر سقفی و تفاوت در اندازه پانل‌ها و نوع موتور، قیمت درب زیرسقفی متغیر می باشد. خواهشمندیم جهت استعلام دقیق دربها و همچنین قیمت موتور زیر سقفی با ورنا در تماس بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره، با شماره های 17-91332813-021 تماس بگیرید.

 

 

یک دیدگاه بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + شش =

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم