مقایسه درب سکشنال و کرکره

مقایسه درب سکشنال و کرکره

اگر به دنبال یک درب گاراژ کاملاً جدید و متفاوت باشید، در مرحله اول باید از فیلتر مقایسه درب سکشنال و کرکره عبور کنید. سپس می‌توانید نوع درب خود را با توجه به کاربری خود مشخص کنید . در ادامه جهت درک بهتر تفاوت درب سکشنال و کرکره با ما همراه باشید.

مقایسه درب سکشنال و کرکره

تفاوت درب سکشنال وکرکره

چه در حال ساخت یک سازه جدید باشید و چه در حال تعمیر سازه موجود، بسیار مهم است که از تفاوت درب سکشنال و کرکره آگاهی داشته باشید. در قسمت ورودی به ساختمان درب مناسبی که مطابق با نیازهای آن فضاست باید نصب شود. برای مثال جهت نصب درب در ورودی های پارکینگ و سوله ها درب سکشنال پارکینگی و یا صنعتی بهترین گزینه پیش رو است. البته در صورت نیاز به درب تجاری نوع دیگری از درب ها در این بین وجود دارد که درب کرکره رول آپ است. ولی اصلا مناسب این دست فضاها و این نوع کاربری نمی‌باشد. هر یک از این درب ها بر یکدیگر برتری خاصی ندارند. هر کدام مزایای خاص خود را دارند که با توجه به نیاز های محل نصب و نوع کاربری باید از آنها استفاده شود.

انتخاب یک سبک خاص در درب پارکینگ زیر سقفی یک چالش اساسی به شمار می‌آید. به خصوص وقتی که تنوع این درب ها در دو نوع سکشنال و کرکره بسیار یکسان و مشابه باشد. درب های رول آپ و دربهای سکشنال و حتی درب سکشنال یک تکه چند مورد از محبوب‌ترین سبک های درب گاراژ در انگلستان و ایالات متحده هستند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک برای خانه شما بهتر است، در درجه اول به اولویت شخصی متقاضی برمی‌گردد. برای کمک به تصمیم گیری آسان تر و برجسته کردن تفاوت درب سکشنال و کرکره، بیایید آنها را با جزئیات بیشتری مقایسه کنیم.

فضای نصب

مطمئناً درب گاراژ از نوع کرکره می‌تواند تقریباً به هر شکل مطابق با دهانه گاراژ در دهانه ورودی نصب شود. این نوع درب هیچ مکانیزم ردیابی داخلی و تجهیزات جانبی خاصی ندارد و فقط درب را با عملکردی سبک و جمع و جور ارائه می دهد. درب گاراژ سکشنال برای راه اندازی با ریل های فلزی افقی به مقداری فضای داخلی احتیاج دارد. هر دو درب به صورت عمودی باز می‌شوند و می‌توانند در قسمت ورودی پارکینگ با هر اندازه نصب شوند.

هزینه 

درب کرکره رول آپ از نوع تجاری و تبلیغاتی آن درب بسیار خوبی در انگلستان است و درب سکشنال به طور کلی چنین نیست. قیمت درب سکشنال زیر سقفی، قیمت موتور زیر سقفی، قطعات و نصب برای هر شرکتی مشخص است و مشتری می‌تواند از آن مطلع شود. بنابراین انتخاب بر اساس قیمت برای مشتری بسیار راحت‌تر می‌گردد. باید اذعان داشت که درب گاراژ سکشنال همیشه کاربری خاص خود را می‌طلبد و در بسیاری از موارد شما در قبال هزینه ای که می‌کنید امکانات بیشماری را دریافت می‌کنید

تفاوت‌ها و شباهت‌های درب های سکشنال و کرکره رول آپ چیست؟

در نگاه اول حین مقایسه درب سکشنال و کرکره، می‌توان گفت نحوه باز و بسته شدن دربها تقریبا شبیه به هم هستند. به این شکل که هردو درب هم جمع و جور هستند هم به صورت عمودی باز و بست می‌شوند و فضای بیرونی جلوی گاراژ را همانند درب زیر سقفی یک تکه اشغال نمی‌کنند. این بدان معناست که شما می توانید بدون نگرانی ماشین خود را به همان اندازه که می خواهید نزدیک هر درب پارک کنید.

اما وقتی از منظر نوع ساخت و زیبایی به تفاوت درب سکشنال و کرکره می‌پردازیم تفاوت‌ها کاملا آشکار می شوند. یک درب کرکره رول آپ معمولاً با آلومینیوم ساخته می‌شود. شاید نقطه شروع تفاوت درب سکشنال و کرکره این قسمت باشد. اگرچه می توانید جنس فولاد یا استیل هم انتخاب کنید. این نوع درب ها از تیغه‌های کرکره ای جداگانه تشکیل و به هم چفت می‌شوند تا یک صفحه کامل کرکره ساخته شود. که با باز شدن درب در قسمت بالای درب به صورت رول جمع می‌شود. یک درب سکشنال از چندین پنل مجزا ساخته شده است. پنلها هریک توسط لولاها به یکدیگر متصل شده و در یک ورق ثابت قرار می‌گیرند. جنس درب های سکشنال عمدتا از موادی مثل فولاد گالوانیزه، آلومینیوم، چوب و GRP (فایبرگلاس) می‌باشد.

درب های سکشنال به صورت رول جمع نمی‌شوند. بنابراین برای نصب به فضای داخلی و روباز بیشتری نیاز دارند. زیرا درب در امتداد ریل ها بالا می‌آید و در صورت باز شدن کامل در امتداد سقف گاراژ قرار می‌گیرد. درب های کرکره غلتکی به شکلی زیبا درون جعبه ای بالای درب میپیچد. این نوع درب را می‌توان آن را بالای ورودی گاراژ نصب کرد.

کیفیت و کارایی

نکته ای که همیشه باید هنگام تصمیم‌گیری در انتخاب درب برای فضاهای ورودی بررسی کنید این است که میزان حجم ترافیک و تعداد تردد درب ورودی شما چقدر است. همه دربهای رول آپ برای ترافیک و تردد بالا ساخته نشده اند. با این وجود دربهای رول آپ با کارایی بالایی نیز وجود دارند که برای استفاده در مشاغل با چرخه باز و بست بالا طراحی شده اند. برخی از دربهای تجاری حتی تا 1 میلیون چرخه باز و بست نیز ارائه می دهند.

این در حالی است که هیچ درب سکشنالی با این تعداد چرخه بالا وجود ندارد. با این وجود بسیاری از تولید کنندگان از فنرهای ویژه و باز طراحی شده استفاده می‌کنند. این فنرها به درب های سکشنال اجازه می‌دهد تا تعداد باز و بست بالایی داشته باشند. هنگامی که نوع کاربری خود را تعیین کردید، به یاد داشته باشید که اگر در استفاده از درب ها به چرخه های اضافی باز و بست نیاز ندارید لزوما تعداد بیشتر چرخه همیشه بهتر و کارآمد نیست و متضرر خواهید شد.

 

نصب و نگهداری

نصب عملیاتی است یکباره و تکرار نخواهد شد. در حالی که تعمیر و نگهداری عملی مداوم و پیوسته است. بسیاری از کارشناسان باور دارند که نصب درب های رول آپ کرکره به دلیل وجود قطعات کمتر، ساده تر هستند. با این وجود دست و پا گیر تر نیز هستند. به این معنی که تجهیزات بالابر مخصوصی برای تکمیل فرآیند نصب در این درب ها وجود دارد. از آنجا که قطعات متحرک کمتری در معرض دید هستند، درب کرکره و همچنین موتور رول آپ به نگهداری و تعمیرات کمتری احتیاج دارند. اما به طور کلی هر دو نوع درب به بررسی معمول و بازدید دوره ای نیاز خواهند داشت.

نصب

 درب اتوماتیک سکشنال

 

دربهای تجاری رول آپ کرکره برقی و سکشنال هر دو با یک روش نصب نمی‌شوند. در نصب این درب ها موقعیت مکانی نصب بین این دو متفاوت خواهد بود. یک درب رول آپ می تواند به دیوار نصب شود. از آنجا که به سمت شافت می چرخد، به فضای داخلی بالای درب ورودی نیاز دارد. اگر فضای بالای ورودی کم است و نمی خواهید دسترسی را محدود کنید، این نوع درب ها می تواند انتخاب خوبی باشد.

 

اگر بخواهیم در مقایسه درب سکشنال و کرکره نوع نصب را بررسی کنیم درب سکشنال همچنان پیشتاز خواهد بود. زیرا سبک های متعددی برای نصب درب سکشنال وجود دارد. های لیفت، استاندارد لیفت، انواع ورتیکال و لو هد روم، انواع سبکهای مختلف نصب هستند. اندازه درب انتخاب شده براساس مکان و فضایی که در اختیار داریم متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، یک درب سکشنال که به صورت عمودی Vertical نصب شده باشد بیشترین فضای سقفی در محیط را نیاز خواهد داشت. یک درب سکشنال لو هدروم بیشترین فضای عقب را نیاز خواهد داشت. سبک های مختلف و متنوع نصب امکان نصب درب سکشنال را در شرایط محیطی مختلف با اندازه های متفاوت فراهم می‌کند.

اندازه

درب های رول آپ کرکره و همچنین درب سکشنال می‌توانند متناسب با دهانه ورودی شما سفارشی‌سازی شوند. می‌توان این درب ها را در ابعاد دقیق مورد نیاز ساخت. تیغه ها یا پنل مربوط به هر نوع درب کاملاً متفاوت است. درب رول آپ کرکره متشکل از تیغه هایی است که معمولاً دارای ارتفاع ۸/۲۵ اینچ در ارتفاع هستند. در حالی که درب سکشنال می تواند از پنل هایی با ارتفاع 18″ ، 21 “یا 24” اینچ ساخته شود. هر دو درب از نظر ظاهری، زیبایی خاص خود را دارند ولی در مورد درب سکشنال با توجه به تنوع بالای آن در طرح و رنگ، ویژگی زیبایی بارزتر می‌باشد.

مواد، ضخامت ورق و پرداخت رنگ

درب زیر سقفی

ضخامت ورق، مواد و پرداخت کاری رنگ بر اساس سازنده درب ها متفاوت خواهد بود. با این حال، دربهای کرکره رول آپ از استیل ضدزنگ و آلومینیوم ساخته می شوند. درب های سکشنال معمولا به صورت گالوانیزه و رنگ پودری الکترواستاتیک در سطح پانل در دسترس هستند. البته ممکن است با جنس آلومینیوم نیز موجود باشد. پانل درب های سکشنال دارای آلومینیوم یا گالوانیزه رنگ آمیزی شده با رنگ پودری الکترواستاتیک ارائه می شوند. بخش بزرگی از تفاوت درب سکشنال و کرکره در نوع عرضه پانل ها و به صورت صاف یا برجسته می‌باشد

منظور از R_value چیست؟

وقتی صحبت از R-value می شود، درب های سکشنال جاذبه اصلی هستند.  R_Value اندازه‌گیری میزان مقاومت یک مانع در برابر جریان رسانای گرما است. درب های رول آپ معمولاً دارای مقدار r تا 8 و درب های سکشنال دارای مقدار R تا 22.2 هستند.

R-Value میزان توانایی عایق‌بندی و مقاومت در برابر جریان هوای گرم یا سرد است که با برچسب هائی بر روی بسته بندی شناخته می‌شود. هر چقدر این عدد بزرگتر باشد محصول، قابلیت عایق بهتری دارد.

تولید کنندگان محصولات عایق، با چاپ مقدار R بر روی روکش محصولات به خریدار جهت تشخیص ارزش حرارتی محصولی که خریداری می‌شود،کمک می‌کنند.

دانستن مقدار ضخامت عایق می‌تواند به شما در رسیدن به دمای آسایش و کاهش هزینه‌ های انرژی و جلوگیری از سرما در زمستان کمک کند.

 

کدام درب جلوه زیبایی بیشتری ارائه می‌دهد

تفاوت درب سکشنال و کرکره

درب رول آپ زیر سقفی

زیبایی

زیبایی و طراحی هر دو موضوعاتی ذهنی هستند. در مقایسه درب سکشنال و کرکره اگر به طرح های مختلف هر دو سبک نگاه کنید، می‌بینید که دربهای سکشنال قابلیت بالاتری برای شخصی‌سازی و اعمال سلیقه های مختلف دارند. از نظر طراحی درب، درب کرکره رول آپ بسیار محدود است. شما تنها می توانید صفحات را باریک یا پهن انتخاب کنید. با این حال، دربهای سکشنال دارای طیف وسیعی از مدل ها و تفاوت در طراحی هستند. می توانید از بین آنها بسته به نوع کاربری مدل خاصی را انتخاب کنید.

پانل کلاسیک گرجی یکی از ماندگارترین طرح های موجود است. این مدل اغلب به دلیل پرستیژ و اعتباری که به یک ملک می بخشد انتخاب می‌شود. اگر سلیقه متفاوتی دارید و یا طرح مدرن‌تری را می‌پسندید، می‌توانید درب سکشنال مدل خط دار را انتخاب کنید. با این کار سبک مدرن و براق تری برای ساختمان ایجاد کنید.

در هر دو سبک درب طیف گسترده ای از رنگ ها و طرح ها موجود است. بنابراین اینجا اولویت با نوع سلیقه و دیدگاه شما است.

امنیت

امنیت یکی از مهمترین مولفه‌ها در هنگام خرید درب جدید گاراژ می‌باشد. هنگام مقایسه درب سکشنال و کرکره سطح امنیتی که درب فراهم می‌آورد بسیار تعیین کننده است. مسلماً درب های کرکره رول آپ و درب های سکشنال هردو ایمنی خاص خود را به ارمغان می‌آورند. اما ویژگی‌های امنیتی هر کدام چیست؟

هر دو نوع درب دارای ویژگی بازدارندگی موثری در برابر سارقان هستند. هنگام سرقت، فرد متجاوز در مواجهه با درب کرکره فرسوده و درب سکشنال درب کرکره را انتخاب خواهد کرد.

ساختار

درب سکشنال

 

از نظر متریال چند تفاوت در ساختار این دو نوع درب وجود دارد که امنیت این دربها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما به طور کلی، هر دو گزینه مقاوم هستند. درب های کرکره ای رول آپ می‌توانند یک یا دو لایه باشند. حالت دو لایه این درب ها قاعدتا از امنیت بیشتری برخوردار است. به این دلیل که درب را محکم می‌کند. به طور پیش فرض پانل‌های درب سکشنال دارای استحکام بالایی می‌باشند. پانل درب زیر سقفی متشکل از ساندویچ پانل و دو لایه زیره و رویه می‌باشد.

ایمنی

درب‌های ساخته شده توسط سازندگان معتبر به سیستم‌های قفل چندگانه و تجهیزات ایمنی و  همچنین سیلندر قفل کننده مجهز هستند. در صورت نصب مکانیسم قفل دستی، از نفوذ مزاحمان از طریق قفل جلوگیری خواهد شد.

سطح امنیتی که با خرید درب ها کسب می کنید به نوع و مدل درب شما بستگی دارد. انتخاب ارزانترین درب تولید شده توسط سازنده‌ای که شناخته شده نیست به این معنی است که شما روی ویژگی‌های ایمنی ضعیف سرمایه‌گذاری کرده‌اید. اگر می خواهید بالاترین امنیت ممکن را برای درب گاراژ خود به ارمغان بیاورید، باید مدل دقیق آن و تجهیزات مرتبط با ایمنی را بررسی کنید.

عایق‌سازی

اگر در حال بازسازی پارکینگ خود هستید، یا در صورتی که قصد دارید کاربری پارکینگ خود را تغییر دهید باید به عایق کاری بیشتر توجه کنید. یک درب سکشنال با پانل های ضخیم پر از فوم، همراه با نوارهای لاستیکی در پایین همچنین ضخامت کف بیشتری را در مقایسه با درب های کرکره سقفی فراهم می‌کند. اگر قصد دارید از گاراژ خود به طور منظم برای تفریح استفاده کنید، درب سکشنال گزینه بهتری خواهد بود.

دسترسی

دلیل عمده تعویض درب قدیمی گاراژ، قابلیت دسترسی آن است. باز کردن درب به صورت دستی برای افراد دارای معلولیت یا مشکلات حرکتی دشوارتر است. بنابراین انتخاب یک درب اتوماتیک استفاده از گاراژ شما را بسیار آسان تر و ایمن تر می‌کند. درب کرکره رول آپ بصورت استاندارد خودکار است و این گزینه برای افرادی که نگران دسترسی هستند بسیار محبوب است. درب های سکشنال نیز به راحتی در مرحله برنامه ریزی دستگاه اتوماتیک می شوند. همچنین دسترسی به این نوع درب ها هم امروزه آسان است.

درب های اتومات به طور کلی یک انتخاب مطمئن هستند. مواردی وجود دارد که در مواقع اضطراری مثل زمان قطع برق نیاز است تا درب شما به صورت دستی باز شود. با توجه به نکته فوق، در مورد قابلیت دسترسی، هر نوع درب یک روش اجرای عملیات اضطراری مختص خود خواهد داشت.

عمل باز و بست کردن اضطراری (دستی) برای درب سکشنال نیز بسیار ساده است. این سیستم شامل یک قفل است که موتور را از درب آزاد می‌کند و اجازه می‌دهد درب به طور کاملا دستی کنترل شود. بنابراین می توانید با بلند کردن و کشیدن درب آن را باز و بسته کنید. در این حالت درب هنوز به سیستم تعادل فنر متصل است و این سیستم در حالت اضطراری به درب کمک می‌کند.

 

جمع بندی

به طور کلی آنچه که در تفاوت درب سکشنال و کرکره مهم است نیاز مصرف کننده است . هر نوع درب تجاری دارای اجزای مختلف و ویژگی های خاص خود است. بسیار مهم است که شما پیش از نصب درب، ورودی دهانه درب را بررسی کرده و نوع کاربری خود را تعیین کرده باشید. امیدواریم در پایان پس از مقایسه درب سکشنال و کرکره به جمع بندی درستی رسیده باشید.

خوشبختانه با کمک مشاوران و کارشناسان ورنا در امکان انتخاب درب سکشنال پارکینگی و صنعتی متناسب با نیاز شما وجود خواهد داشت. ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم درب مناسب با کاربری خود را در طرح و رنگ های مختلف انتخاب کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت درب سکشنال زیر سقفی،و یا خرید موتور درب سکشنال و همچنین قطعات درب سکشنال ورنا‌در پاسخگوی سوالات شما می‌‌باشد

 

تلفن تماس : 17-02191332813

وب سایت : WWW.VERNADOOR.COM

 

 

یک دیدگاه بنویسید.

  1. با توجه به اینکه نوع کاربری این دو درب کاملا متفاوته باز با این حال مقایسه درب سکشنال و کرکره مقایسه جالبی بود. تشکر از مطالب مفید سایت ورنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفده =

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم