فنر درب سکشنال ( راهنمای خرید)

فنر درب سکشنال ( راهنمای خرید)

انتخاب فنر درب سکشنال هنگام تعویض آن معمولا کاری تخصصی و پر چالش برای کاربران این بخش می‌باشد. در این راهنما سعی کرده‌ایم این فرآیند را برای شما تسهیل کنیم.

 

درهای گاراژ یکی از پرکاربردترین قسمت های خانه ما هستند. آنها سنگین هستند و قطعات متحرک زیادی دارند که پس از مدتی فرسوده می شوند و در نهایت می‌شکنند. هنگامی که زمان تعویض فنر پیچشی درب سکشنال فرا می‌رسد توصیه می‌شود که با یک متخصص مشورت کنید. بر اساس مشاوره شما می‌توانید یک فنر مناسب جایگزین فنر قبلی کنید. در این راهنما، ما اطلاعات ارزشمندی را به اشتراک می‌گذاریم که به شما کمک می‌کند اطلاعات وسیع‌تری در مورد نحوه انتخاب فنرهای پیچشی درب گاراژ خود کسب کنید.

فنر درب سکشنال

فنر درب سکشنال چیست؟

فنر پیچشی یکی از محبوب ترین سیستم‌های فنری است که در موتور‌های درب سکشنال استفاده می‌شود. با وجود اینکه یکی از قطعات گران قیمت درب می‌باشد اما مزایای زیادی هم دارد:

 • دوام بالا
 • ریسک پایین شکشتن
 • تعمیر و نگهداری پایین
 • طراحی نسبتا ایمن

فنر پیچشی درب سکشنال دو مخروط در ابتدا و انتهای خود دارد. یک سر آن دارای یک مخروط ثابت است که به براکت انتهای فنر محکم شده است و سر دیگر آن یک مخروط پیچی است. مخروط پیچی برای نصب و حذف فنرها و همچنین تنظیم دور در فنرها استفاده می‌شود. اگر در حال خرید فنر درب سکنال هستید مطمئن شوید که هر دو مخروط را با فنر درب دریافت می‌کنید. شما همچنین باید میله شارژ فنر را برای تنظیم دور فنر سفارش دهید. نمی‌توانید از پیچ گوشتی به عنوان جایگزین میله های شارژ فنر استفاده کنید.

بدیهی است که درب گاراژی که به درستی کار می‌کند توسط فنرها و سیم‌بکسل مناسب پشتیبانی می‌شود. سیم‌بکسل‌ها وزن درب را تحمل می‌کنند در حالی که فنرها انرژی بالا و پایین آوردن درب متعادل را فراهم می‌کنند. فنرها همچنین با برطرف کردن تنش ناشی از وزن درب، از موتور درب سکشنال پشتیبانی می‌کنند.

راهنمای خریداران درب برای انتخاب فنرهای پیچشی درب گاراژ

اگرچه در صنعت درب سکشنال سیستم فنربندی با طول عمر بالا نیز وجود دارد اما این فنرها در نهایت پس از مدتی باید تعویض شوند. اگر شما هم برای درب گاراژ خود به یک جفت فنر کششی جدید نیاز دارید باید از مطالبی که در ادامه ذکر می کنیم آگاهی داشته باشید.

فنر درب سکشنال یکی از اجزای مهم در سیستم های درب گاراژ به شمار می روند. در واقع ، آنها تا حد زیادی مسئول باز و بسته شدن درب هستند. زمانی که درب بازکن گاراژ فرمان حرکت باز وبست درب را صادر می کند ، فنرهای پیچشی همانند یک وزنه تعادل در سیستم درب عمل می کنند. وقتی درب بسته می شود، فنرهای پیچشی سیم هایی که به طور مارپیچ به سیستم فنر متصل هستند را می کشد. این حرکت  باعث ایجاد انباشتگی نیرو در فنر می شود. این انرژی ذخیره شده پس از باز شدن درب آزاد شده و نیروی فنر برای بلند کردن وزن درب به کار گرفته می شود

در صورتی که سیستم فنر درب سکشنال به طور صحیح نصب و نگهداری شود، متوسط طول عمر فنرهای پیچشی، بسته به میزان استفاده از آن حدود 10000 چرخه باز و بست یا تقریبا معادل هفت سال می باشد. اگرچه سیستم های فنر با دوام بیشتر نیز وجود دارد، اما در نهایت همه فنرهای درب گاراژ پس از مدتی باید تعویض شوند. اگر برای درب گاراژ خود به فنر پیچشی جدیدی احتیاج دارید ، آنچه را که باید بدانید در اینجا بیان کرده ایم.

چند نوع سیستم فنربندی وجود دارد؟

اگرچه فنر درب سکشنال عملکرد یکسانی را برای همه دربهای گاراژ فراهم می کنند، اما اجزای سازنده درب و تنظیم آنها به سیستم فنر بستگی دارد. در اینجا به چند نوع فنر متفاوت برای درب سکشنال پارکینگی اشاره میکنیم.

 • فنرهای پیچشی استاندارد

بیشتر درب های گاراژ پارکینگی مجهز به این نوع سیستم فنر پیچشی هستند. اگر نگاهی به درب های سکشنال بیندازید، خواهید دید که فنر درب سکشنال در بالای درب توسط براکت ابتدایی محکم شده است. در این حالت اگرچه ممکن است یک فنر برای درب های سبک گاراژ کافی باشد، اما اکثر مدل های جدید دارای دو فنر هستند. این امر ایمنی و دوام را برای استفاده از درب سکشنال پارکینگی بسیار بهبود می بخشد.

 • فنرهای پیچشی EZ-Set

فنر درب سکشنال

این نوع فنر درب سکشنال به طور کلی برای درب های بزرگتر گاراژ با تردد دو اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع فنر دارای شکاف بین پیچ ها می‌باشد. یکی از مزایای این طرح این است که فنر می‌تواند فقط با استفاده از یک میل درام پیچیده شود. با این حال، به دلیل تفاوتی که در سخت افزار وجود دارد، یک سیستم EZ-Set نمی‌تواند ویژگی فنرهای پیچشی استاندارد را در خود جای دهد.

 • فنرهای وین دالتون TorqueMaster

این سیستم فنر ابتکاری دارای یک لوله فلزی است که فنر پیچشی را محصور می کند. نه تنها ماندگاری بالاتری دارد و به نگهداری کمتری نسبت به فنرهای پیچشی معمول  دارد، بلکه طراحی آن ایمن تر است زیرا در صورت لغزش فنر، لوله فلزی به عنوان یک محافظ عمل می کند.

چطور می توان فنر پیچشی مناسبی انتخاب کرد

فنر درب سکشنال، محصولی نیست که بتوان یک سایز خاص را روی همه درب های سکشنال نصب نمود. در این مورد تیم مجرب ورنا به مشتری کمک می‌کند تا انتخاب طرح و جنس درب گاراژ که متناسب با سلیقه، ایمنی، دوام، نگهداری، شکل ظاهری و نیز بودجه خریدار است، صورت گیرد تا اندازه مناسب فنر را متناسب با وزن درب گاراژ خود انتخاب کنید. در اینجا چهار عامل وجود دارد که تیم ما قبل از نصب به شما توصیه می‌کند:

ضخامت سیم بکسل

برای تعیین ضخامت سیم بکسل، فاصله 10 تا 20 خم تا نزدیکترین 1/16 اینچ لازم است اندازه گیری شود. بخاطر داشته باشید که هرگز نباید فنر پیچشی را در میله های بالای درب لمس کنید. پس از مشخص شدن اندازه ها، تیم ما این ابعاد را وارد یک نمودار با داده های فنرهای پیچشی کرده تا ضخامت صحیح و نهایی سیم بکسل تعیین شود.

قطر داخلی

این اندازه گیری تضمین می کند که فنر درب سکشنال در محل مربوطه قرار می گیرد. بنابراین می‌تواند مقدار گشتاور کافی تولید کند. در بسیاری از موارد، قطر داخلی (در اینچ) بر روی تاج بین دو پیچش فنر بالای درب نشان داده شده است. در غیر این صورت، قطر داخلی را می توان پس از اینکه فنر توسط یک متخصص حرفه ای با رعایت اصول ایمنی از جای خود خارج شد با دست اندازه گیری کرد.

طول کلی

طول کلی یک فنر پیچشی (پشت به پشت) ظرفیت پیچش آن را تعیین می کند. به عبارت دیگر، اگر یک فنر کوچک داشته باشید، توسط آن نمی تواند درب را بلند کنید. توجه داشته باشید که اندازه گیری دقیق یک فنر درب سکشنال هنگام باز بودن درب، حتی به صورت جزئی امکان پذیر نمی‌باشد.

جهت پیچش

بیشتر درب های جدید گاراژ دارای دو فنر پیچشی هستند. این فنرها برای بلند کردن و پایین آوردن درب هر یک از آنها در جهت خاصی میچرخند. فنرهای پیچشی یا در جهت عقربه های ساعت (چپ گرد) یا خلاف جهت عقربه های ساعت (راست گرد) می‌پیچند. با این حال، وقتی از داخل گاراژ به درب نگاه می کنید ، فنر سمت چپ به طور معمول در سمت راست و بالعکس قرار می گیرد.

چرا باید همیشه نصب را به متخصصان بسپارید.

وزن درب های گاراژ معمولا بین 130 تا 400 پوند است. هر بار که درب را باز می‌کنید، تمام این وزن به سیستم فنر منتقل می‌شود. با توجه به میزان کششی که این فنرها دارند، تلاش برای تعمیر یا تعویض آنها بسیار خطرناک است. فنر درب سکشنال می‌تواند بسیار خطرناک باشد. از این لحاظ بهتر است کار را به یک فرد متخصص و آموزش دیده بسپارید. همچنین بسیار مهم است که برای تعمیر و نگهداری منظم درب گاراژ خود برنامه‌ریزی کنید. در این صورت از بروز حوادثی که در صورت شکستن فنر ممکن است رخ دهد، جلوگیری می‌کنید.

جمع بندی

 ورنادر ، در ارائه درب سکشنال و همچنین قطعات و یراق‌ آلات از برندهای برتری مانند Isodoor و  Doco  استفاده می‌کند. تکنسین های آموزش دیده ما همچنین خدمات قابل اعتماد نصب و تعمیر درب گاراژ را ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر یا استعلام قیمت درب سکشنال، امروز با ما تماس بگیرید.

 

 

یک دیدگاه بنویسید.

 1. سلام
  آیا به دلیل خطر پرتابی که فنر درب سکشنال دارد امکانش هست دور فنر درب سکشنال را توسط یک فریم یا ورق گالوانیزه قاب کنیم؟

  1. با سلام
   به اطلاع شما دوست گرامی می ‌رسونیم که بله امکان انجام همچین کاری وجود داره ولی به دلیل اینکه فنر درب سکشنال باید همواره در معرض دید باشه انجام این کار اصلا رایج نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 8 =

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم