راهنمای تعمیر درب گاراژ (درب زیر سقفی |درب سکشنال )

راهنمای تعمیر درب گاراژ (درب زیر سقفی |درب سکشنال )

پس از مدت زمانی که از درب گاراژ استفاده می‌کنیم، این درب گاراژ نیاز به تنظیم یا تعمیر دارد. برای تعمیر درب گاراژ خود در اینجا راهنمای تعمیر درب گاراژ (درب زیر سقفی |درب سکشنال ) را مرور می‌کنیم.

تعمیر درب گاراژ

 

چنانچه نگهداری و تعمیرات درب سکشنال، درب گاراژ و یا کارخانه خود را به تعویق اندازید، به احتمال زیاد درب اتوماتیک شما دچار مشکلاتی جدی خواهد شد. یکی از دلایلی که باید به این کار بپردازید، صرفه جویی در هزینه های پیش بینی نشده و مصرفی است. همان طور که مستحضر هستید همیشه پیشگیری بهتر از درمان است. البته اگر نمی‌خواهید این تعمیرات را خودتان انجام دهید، تکنسین‌های تعمیر درب سکشنال ورنا می‌توانند کار را به بهترین شیوه برای شما به انجام برسانند.

مراحل نگهداری از درب گاراژ یا درب سکشنال ( درب زیر سقفی)

استفاده از درب گاراژ سکشنال یا همان درب زیر سقفی ساده است. آن ها دارای بخش‌های متنوعی هستند که باید به درستی با یکدیگر هماهنگ باشند تا درب بدون نقص کار کند. همان طور که می‌‌دانید با نگاه کردن به درب متوجه شوید تعدادی  لولا، غلتک، ریل، چفت و بست، فنر و سیم بکسل  در ساختار درب سکشنال وجود دارند. با سرویس دوره ایی این قطعات و هزینه بسیار پایین می‌توان طول عمر و کارکرد درب را افزایش داد. در زمان حال بسیاری از مردم بازکننده درب را به گوشی هوشمند یا سیستم‌های امنیتی خود متصل می‌کنند. بعضی اوقات، این بخش از بازکننده درب باید توسط یکی از متخصصین شرکت ورنا تنظیم شود. لازم به ذکر است چنانچه درب سکشنال به درستی نصب و راه اندازی شود در طول کارکرد آن هرگز نیازی به خدمات با هزینه بالا وجود نخواهد داشت.

بررسی‌های ساده درب گاراژ ( درب سکشنال یا درب زیر سقفی ) که خودتان می‌توانید انجام دهید.

تعمیر درب سکشنال

خیلی از مواقع مالکین دوست دارند خودشان کارها را انجام دهند تا هزینه‌ایی نپردازند. می‌توان چندین کار بسیار ساده را در مورد درب‌های گاراژ انجام داد تا دچار مشکل نشوید. بعضی از تعمیرات مانند تمیز کردن ریل ها با استفاده از مکش یا یک دستمال و روان کاری لولاها و غلطک ها بسیار ساده هستند. البته باید دقت شود که در زدن روان کننده به چند قطره نیاز است و نباید سیستم آغشته به روغن شود. تعمیرات سایر اجزا ممکن است چندان ساده نباشد. بررسی تسمه‌ها و بکسل ها و روان بودن حرکت درب، بررسی فرسودگی‌های درب می‌تواند راهی عالی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و هزینه باشد.

مرحله 1

ریل های فلزی که غلطک‌ها در آن حرکت می‌کنند را بررسی کنید. به براکت‌های نصب شده که ریل‌ها را به دیواره ها نگه می‌دارد، نگاه کنید. در صورتی که شل هستند، پیچ براکت ها را کاملا سفت کنید. داخل گاراژ در حالیکه درب بسته است، ریل‌ها را از حیث وجود فرورفتگی، چین و چروک یا لکه‌های مسطح بررسی کنید. در صورت وجود نقاط آسیب دیده، آنها را با چکش لاستیکی یا تکه ای از چوب ضایعات بکوبید. اگر ریل‌ها و شیارها آسیب زیادی دیده‌اند، باید تعویض شوند.

مرحله 2

ریل‌های افقی و عمودی را بررسی کنید تا مطمئن شوید به درستی تراز شده‌اند. ریل افقی باید کمی به سمت عقب گاراژ مایل باشد. هر دو ریل باید روی دیوارهای گاراژ در یک ارتفاع مشخص و دقیق نصب شده باشند. اگر ریل‌ها به درستی تراز نشده بودند، پیچ‌های براکت نگهدارنده را شل کنید. دقت داشته باشید این پیچ ها کاملا باز نشوند. سپس  روی شیارها با دقت ضربه بزنید تا در موقعیت صحیح و تراز قرار بگیرند. مجددا تراز بودن ریل‌ها را با سطح بررسی کنید تا مطمئن شوید که در موقعیت مناسب قرار دارند. سپس  پیچ و مهره های براکت‌ها را محکم کنید.

مرحله 3

مسیر ریل ها را با تمیز کننده خانگی غلیظ تمیز کنید تا آلودگی و چربی سفت شده پاک شود. غلتک ها را کاملا تمیز کنید. در مرحله بعد ریل‌ها و غلطک‌ها را خشک کنید.

مرحله 4

قطعات و سخت افزار شل‌شده را بررسی کنید و در صورت لزوم سفت کنید. در هر قسمت هر پیچ سست را محکم کنید. لولاهایی را که پانل‌های درب را نگه داشته اند بررسی کنید. هر پیچ شل را در لولاها محکم کنید و لولاهای آسیب دیده را تعویض کنید. اشکال آویزان شدن درب به یک طرف اغلب با سرویس لولاها اصلاح می‌شود. اگر سوراخ پیچ گشاد بود، پیچ بزرگتری ببندید. اگر چوب در قسمت لولا ترک خورد، لولا را برداشته و ترک ها و سوراخ های پیچ را با پرکننده چوب پر کنید. اجازه دهید فیلر خشک شود و سپس لولا را تعویض کنید.

اگر سیم بکسل‌ها دچار آسیب شده یا حرکت درب روان نیست باید بلافاصله تعمیرات آن انجام پذیرد تا شاهد خسارت به درب سکشنال نباشیم. تعویض سیم بکسل‌ها و غلطک ها در درب گاراژ ممکن است گاهی اوقات چالش برانگیز باشد. اما بسیاری از مالکین باز هم نیازی به زنگ زدن به متخصصین شرکت ورنا ندارند تا این کار را کامل کنند. فنرهای درب زیر سقفی دارای اهمیت بالایی است و در زمان سرویس به دلیل شارژ بودن بسیار خطرناک است و نیاز به ایمنی کامل دارند. لذا توصیه می شود چنانچه مالکین محترم به  مشکلی در سیستم فنر برخوردند حتما با متخصصین شرکت ورنا هماهنگ شوند.

احتیاط: اگر درب گاراژ فقط یک فنر پیچشی داشت و در مرکز درب قرار داشت، تحت هیچ شرایطی سعی نکنید آن را تعمیر کنید. نیروی ذخیره شده فنر در حدی است که می تواند به شما آسیب جدی برساند. برای درب هایی با این نوع فنر با یک شرکت سرویس و تعمیر حرفه ای درب‌ سکشنال تماس بگیرید.

روانکاری

روانکاری درب سکشنال

در موتورهای زنجیری با چند قطره روان کننده می توان طول کارکرد موتور را افزایش داد. استفاده از گریس در درب اصلا توصیه نمی‌شود چون خود گریس باعث جذب گرد و غبار می شود و در طول زمان باعث آسیب جدی به سیستم می‌شود. و همچنین ظاهر درب را زننده می‌کند. در این مورد بهترین روان کننده اسپری مخصوص درب سکشنال می‌باشد که در بازار موجود است و می‌توانید از آن استفاده کنید.  اسپری WD40 GARAGE DOOR LUBRICANT بهترین روان‌کننده درب های سکشنال زیر سقفی می‌باشد که از شرکت ورنا می‌توانید سفارش دهید.

ابتدا گرد و خاک را پاک کرده و سپس از روان کننده استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این محلول در کف درب استفاده کنید تا مانع چسبیدن آن به یخ یا سنگفرش در فصل زمستان شوید.

گاهی اوقات می توان مشکل درب گاراژ خود را در موتور درب سکشنال (اپراتور) جستجو کرد. بهتر است در صورت خرابی موتور با مشاورین فنی و متخصصین درب سکشنال تماس بگیرید. در ادامه راهنمای تعمیر درب گاراژ (درب زیر سقفی |درب سکشنال ) با ما همراه باشید.

هیچوقت همه کارهای درب زیر سقفی را به تنهایی انجام ندهید

در بعضی از موارد، مشکلاتی پیش خواهد آمد که قادر به برطرف کردن آنها نیستید. در هنگام بروز چنین مواردی، متخصصین ورنا سیف در  جهت تعمیر درب گاراژ سکشنال می‌توانند کار شما را بسیار راحت‌تر کنند. از جمله مشکلاتی که به احتمال زیاد توسط مالکین تشخیص داده نمی‌شوند می‌توان به مشکلات سنسور نوری، برنامه ریزی موتور و ارتباط بین موتور و تجهیزات جانبی و سیستم هوشمند و مشکلات مربوط به مکانیزم حرکت کشویی درب و صداهای عجیب و غریب آن اشاره کرد.

مزایای بررسی درب گاراژ ( درب سکشنال ) به صورت حرفه‌ای

یکی از راه های نگهداری درب سکشنال به صورت بهینه این است که درب حداقل یک بار در طول سال توسط متخصصین بررسی شود. در این فرایند تمام بخش‌ها و قطعات درب سکشنال به صورت حرفه‌ایی بررسی می‌شوند. با استفاده از متخصصین شرکت ورنا، شما می‌توانید انتظار این را داشته باشید که درب سکشنال پارکینگی شما دو یا چند بار در سال بررسی و سرویس های لازم انجام شود و همین امر نیاز هزینه زیاد و تعمیرات را در آینده از بین خواهد برد.

زمانی که نیروی های متخصص و کاردان، درب گاراژ را بررسی می‌کنند، شما را از کارهای کوچکی با خبر خواهند کرد که برای بهینه ساختن آن باید هماهنگی های لازم را انجام دهید.در دنیا به درب اتوماتیک به چشم یک ماشین نگاه می کنند. به همین دلیل با سرویس های دوره ایی توسط مالک یا متخصصین، هرگز نیاز به تعمیرات سنگین نخواهید داشت. البته که این سرویس ها بستگی به میزان تردد و سیکل باز و بست هم دارد.

جمع بندی

در پایان امیدواریم راهکارهای ذکر شده در راهنمای تعمیر درب گاراژ (درب زیر سقفی |درب سکشنال ) برای خوانندگان مفید بوده باشد. . تعمیر درب اتوماتیک سکشنال شاید کار چندان سختی نباشد. اما مهمتر از هر چیزی رعایت اصول ایمنی در تعمیر این درب‌ها می‌باشد. در هر مرحله از تعمیر درب سکشنال که دچار سردرگمی شدید قادر خواهید بود با مشاورین فنی ورنا تماس حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم