درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی

درب سکشنال صنعتی نمونه‌ای از دربهای سکشنال و نسل جدیدی از درب‌های اتوماتیک هستند که به‌دلیل مزایای بالا و صرفه اقتصادی که دارند در مکان‌های بزرگ صنعتی و پرتردد مانند مراکز خرید، نمایشگاه‌ها، کارخانجات، ورودی های اصلی، رمپ های بارگیری، پالایشگاه ها، مراکز آتش نشانی، سردخانه ها، انبارها و یا حتی سوله ها به عنوان درب سوله صنعتی کاربرد فراوان دارد. به این درب ها درب زیر سقفی سکشنال صنعتی نیز می گویند که البته این اصطلاح اشتباه است، چرا که درب صنعتی سکشنال فقط مختص به حالت زیر سقفی نبوده و انواع مختلفی را دارا می باشد که در ادامه به آن اشاره می کنیم.

32

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال همانند درب های سکشنال پارکینگی از تعدادی پنل تشکیل شده اند که روی هم قرار گرفته و بسته به نوع درب سکشنال صنعتی و فضایی که درب در آنجا نصب می گردد در مسیر مشخصی در درون ریل ها حرکت می کند که این حرکت توسط موتور صنعتی ورنا و به وسیله سیم بکسل های قوی و فنرهای خاص صورت می پذیرد. از این رو به درب های سکشنال صنعتی، درب صنعتی ریلی نیز اطلاق می گردد.

963

در ساخت انواع درب های صنعتی سکشنال حساسیت بیشتری به ‌خرج می‌رود تا علاوه بر دارا بودن امنیت بالا، عایق حرارتی نیز باشند. درب صنعتی اتوماتیک سکشنال سرعت نسبی بالاتری نیز نسبت به دربهای سکشنال پارکینگی دارد و در رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی قابل تهیه بوده که بسته به محل و مکان مورد نظر قابلیت سازگاری از نظر رنگ و طرح با مشاغل مورد نظر را داراست. به عنوان مثال برای مراکز آتش نشانی می توان از پنل های صنعتی به رنگ قرمز استفاده نمود.

98

جنس ساندویچ پنل به کار رفته در درب های سکشنال صنعتی از فولاد گالوانیزه با پوشش رنگ الکتروستاتیک در لایه بیرونی و کوتینگ شده در قسمت داخلی به همراه لایه میانی فوم پلی اورتان بوده که در اندازه های پنل به عرض 50 و 61 سانتی متر قابل تهیه است. پنل مایکروریب بیشترین کاربرد را در درب های صنعتی سکشنال دارند. هر چند بسته به سلیقه مشتری از انواع پنل های دیگر نیز می توان استفاده نمود.

888

دربهای سکشنال صنعتی به دلیل اندازه بزرگی که دارند معمولا فضای زیادی از نمای ساختمان و یا مراکز صنعتی را اشغال می کنند به همین دلیل نقش عمده ای در ذخیره مصرف انرژی دارند و این امر به سبب جنس پنلها و لاستیک های هوابندی که در اطراف درب استفاده گردیده درصد بالایی از انرژی را ذخیره نموده و مانع هدر رفت آن می گردد. بیشتر ساختمان ها و انبارهای تجاری و صنعتی از درب سکشنال صنعتی با کیفیت خوب بیشترین سود را می برند زیرا در صورت نیاز به ثابت نگه داشتن درجه حرارت و جو ساختمان حتی الامکان در سطح بسیار بالایی آب بندی و عایق بندی می شود.

8

دربهای صنعتی سکشنال ورنا ، چندین سال کار بدون دردسر را با تمام اجزای قابل استفاده فراهم می کند و عملا نیازی به سرویس خاصی ندارد و این بزرگترین مزیت این دربها نسبت به دربهای رول فرمینگ و یا سایر دربهای مشابه می باشد.

مزایای درب های سکشنال صنعتی

 • امنیت و سرعت بالا
 • تردد نامحدود
 • زیبایی منحصر به فرد
 • مقاومت بالا و اصطحکاک کم
 • عایق دما ( 20- تا 60+ درجه سانتیگراد )
 • عایق قدرتمند در برابر صدا
 • ذخیره انرژی
 • مدل های متنوع ( از لحاظ ظاهری و کارایی )
 • دارای سنسور حرکتی و لبه حساس جهت جلوگیری از برخورد با موانع

تمامی این مزایا باعث گردیده تا درب صنعتی سکشنال بهترین انتخاب به عنوان درب برقی صنعتی و یا درب کرکره ای برقی صنعتی باشد.

انواع درب سکشنال صنعتی

دربهای سکشنال صنعتی بر اساس نوع کاربرد و محل نصب آن به سه دسته تقسیم می شوند:

 • درب صنعتی نرمال
 • درب صنعتی ورتیکال
 • درب صنعتی هایلیفت

درب سکشنال صنعتی نرمال

این درب نرمال نمونه ای از دربهای سکشنال صنعتی بوده که از لحاظ ظاهری بسیار شبیه به نمونه درب سکشنال نرمال پارکینگی است، با این تفاوت که در ابعاد بزرگتری نسبت به مشابه پارکینگی بوده و همچنین از موتور صنعتی بهره می برد. مطابق شکل ، مسیر باز و بسته شدن درب سکشنال صنعتی نرمال بصورت عمودی و افقی و یا عمودی و شیبدار می باشد که درب پس از طی مسیرعمودی بر روی ریل ها یا بصورت نود درجه و یا بصورت شیب دار در زیر سقف  قرار می گیرد.

انواع درب سکشنال صنعتی نرمال

 • نرمال فنر جلو

همانگونه که در شکل مشخص است در درب صنعتی نرمال فنر جلو، فنربندی در قسمت جلوی درب بوده و به طور کلی یراق آلات و جنس مواد مصرفی در هر چهار نوع یکسان بوده و فقط در سیستم فنربندی و قسمت کمی از سیستم با هم مغایرت دارند.

44

 • نرمال فنر عقب

سیستم فنربندی در این نوع درب در قسمت عقب جاگذاری می گردد و در مواردی که با محدودیت ارتفاع مواجه باشیم از این نوع فنر بندی استفاده می گردد. در این نوع سیستم فنربندی طول سیم بکسل مصرفی نسبت به نوع فنر جلو بیشتر است.

785

 • نرمال شیبدار فنر جلو

در مکان هایی که ورودی آن ها به صورت شیبدار باشد از این نوع درب ها استفاده می گردد.

52

 

 • نرمال شیبدار فنر عقب

درب

 

درب سکشنال صنعتی ورتیکال

درب صنعتی ورتیکال همانگونه که از نامش مشخص است بصورت عمودی باز و بسته می شود. به این نوع درب ها درب گیوتینی نیز گفته می شود و در مکان هایی که محدودیت ارتفاع نداشته باشند استفاده می گردد و از لحاظ ایمنی نیز از درجه بالایی برخوردار هستند چرا که درب در هنگام باز شدن مانند نمونه نرمال صنعتی به زیر سقف جمع نمی شود.

انواع درب سکشنال ورتیکال

 • ورتیکال فنر پایین

درب6

 • ورتیکال فنر بالا

درب4

 • ورتیکال رمپ

درب3

درب صنعتی هایلیفت

دربهای صنعتی سکشنال هایلیفت از لحاظ شکل ظاهری تقریبا شبیه نمونه نرمال بوده با این تفاوت که در این نمونه پنل ها مانند نمونه نرمال بلافاصله زیر سقف جمع نمی شوند و ابتدا مسیری را به صورت عمودی طی کرده و بعد در زیر سقف قرار می گیرند. بنابراین این مسیر حرکتی باعث می شود تا در زمان باز شدن کامل درب،تعدادی از پنل ها به حالت عمودی و تعدادی به حالت افقی در زیر سقف قرار گیرد. و این حالت باعث می شود وزن کمتری از پنل ها بر روی ریل افقی قرار گرفته و فشار کمتری را متحمل شود.

انواع درب صنعتی هایلیفت

 • هایلیفت فنر بالا

درب2

 • هایلیفت فنر پایین

درب1

 • هایلیفت شیبدار

8888

 • هایلیفت رمپ

4574

 

به طور کلی درب‌های سکشنال صنعتی معمولا در ورودی‌هایی استفاده می‌شود که ارتفاع بیش از  ۳ متر دارند. طیف بزرگی از کارخانه‌ها، نیروگاه‌ها و پالایشگاه ‌های صنعتی، مراکز آتش‌نشانی و سوله ‌ها در حال حاضر از درب‌های سکشنال صنعتی ورنا استفاده می‌کنند.

درب صنعتی علاوه‌بر داشتن تمام ویژگی‌های درب سکشنال، ویژگی‌های منحصر‌به فردی نظیر سرعت عملکرد بالا و عایق بودن برای صدا و دما را نیز دارد. این درب ها قابلیت استفاده در دمای بین ۱۰- درجه تا ۹۰ درجه را دارد .در درب‌های سکشنال صنعتی تمام یراق آلات از جنس آلومینیوم و آهن گالوانیزه می‌باشد. جهت جلوگیری از ورود گرد و غبار، در فواصل بین بدنه درب و ریل‌ها  از لاستیک درزگیر سیلیکونی استفاده شده است. این درب‌ها مجهز به حسگر کنترل سرعت می‌باشد. این درب‌ها از هدر رفت انرژی جلوگیری می‌کنند به همین علت گزینه‌ی مناسبی برای استفاده در سردخانه‌ها به حساب می‌آیند.

درب سکشنال صنعتی ورنا دارای بالاترین کیفیت و همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش می باشد از این رو تاکنون نرخ رضایتمندی بالایی در فروش و خدمات درب سکشنال صنعتی داشته ایم. قیمت معقول بعلاوه کیفیت بالای محصولات به همراه خدماتی که ارایه می گردد باعث شده درب های صنعتی سکشنال ورنا یک انتخاب جذاب باشد.  اگر شما هم قصد مشاوره و یا سفارش درب سکشنال صنعتی را دارید کافی است با شماره   09129612834  تماس گرفته و یا از طریق عضویت در شبکه های اجتماعی ما در اینستاگرام و واتس آپ از آخرین اخبار و تغییرات در مورد درب سکشنال مطلع شوید.

یک دیدگاه بنویسید.

 1. درود بر شما بهترین درب سکشنال صنعتی برای آتش نشانی در صورت داشتن فضای کافی درب سکشنال صنعتی ورتیکال بوده و در صورت محدودیت در فضا می توان از درب سکشنال صنعتی هایلیفت نیز استفاده نمود.

  1. سرعت درب سکشنال صنعتی نسبت به سایر درب ها بیشتر بوده و لی اگر دقسق تر بخواهیم به این مساله نگاه کنیم باید متغیر هایی مانند ابعاد درب نوع درب سکشنال صنعتی و نوع موتور و فنر بندی را در نظر گرفته و با توجه به این نکات سرعت درب را محاسبه نماییم.

 2. سلام
  بخش انواع درب سکشنال صنعتی بسیار جالب و متنوع بود. بویژه اینکه توضیحات با تصاویر ارائه شده بود.
  تشکر از مطالب خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم