قطعات درب ( اجزایی که باید بشناسید)

قطعات درب ( اجزایی که باید بشناسید)

چقدر درب گاراژ خود و یا قطعات درب را می شناسید؟

در ورنادر، ما معتقدیم که برای مشتریان ما مهم خواهد بود که با برخی از قطعات و اجزای درب گاراژ خود آشنا باشند. اگر در مورد درب گاراژ مشکلی داشته باشید، ممکن است به راحتی حل شود. اطلاعات کمی در مورد قطعات درب می‌تواند در وقت و هزینه شما صرفه جویی کند. همچنین، چند نکته ایمنی ساده می‌تواند از خانواده و دوستان شما در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کند.

قطعات درب زیر سقفی

پانل‌ها

پانلهای فولادی تقویت شده که توسط لولا و غلطک به یکدیگر متصل می‌شوند. هر یک پانل یک Section تلقی می‌شود. در آینده می‌توانید پانل‌ها را بدون نیاز به تعویض کل درب تعویض کنید. ساندویچ پانل ها از ورق های فولادی، گالوانیزه گرم، با لایه های محافظتی پلی اورتان ساخته می‌شوند. پانل‌ها با لایه پلی اورتان (فوم سازگار با محیط زیست) پر شده‌اند. فوم پلی اورتان خود خاصیت عایق‌سازی در برابر صدا و دما می‌باشد. درب تمام شده با ساختاری محکم ارائه می‌شود. پانل‌ها دارای درزهای مخصوص آب بندی EPDM هستند که درب را با قابلیت اطمینان بالا ارائه می‌دهد. معمولا ساندویچ پانل مورد استفاده در درب‌های سری کلاسیک دارای ضخامت 45 میلی متر است.

پنل درب سکشنال

براکت انتهایی

تکیه‌گاه های ساختاری در انتهای درب گاراژ که اتصال و درگیری سیم بکسل بالابر را فراهم می‌کند.

کیبل درام (بکسل جمع کن)

کیبل درام یا بکسل جمع کن از قطعات درب می‌باشد. در واقع این قطعه کاسه شیار دار روی شفت فنر پیچشی که به سیم‌بکسل اجازه می‌دهد هنگام باز شدن درب‌ گاراژ دور آن بپیچد.

کیبل درام درب سکشنال

فنرهای پیچشی

از قطعات درب می‌توان به فنر پیچشی اشاره کرد. وسیله ای برای بالا بردن و پایین آوردن درب گاراژ از طریق سیم بکسل‌های پیچیده شده بر روی کیبل درام . این قطعه وظیفه توزیع متعادل وزن درب و کشش آن را برعهده دارد. جهت تعمیر فنر درب سکشنال از تعمیرکاران و تکنسین‌های مجرب استفاده کنید.

فنر درب سکشنال

فنرهای کششی

این نوع فنرها در امتداد هر دو ریل افقی به بالا و پایین آوردن درب گاراژ کمک می‌کنند. پانل در‌ب سکشنال به صورت لولایی به هم متصل است. پانل‌ها با باز و بسته شدن درب در طول ریل خم می‌شوند. بسیاری از این درب‌ها با فنرهای جانبی (فنربغل) که به آنها فنرهای کششی نیز گفته می‌شود، تعادل دارند. این فنرها دارای هفت ویژگی هستند. طول فنر معادل تمام پیچ های فشرده فنر به هم است. نوع انتهای فنر نحوه نصب فنر را تعیین می‌کند. کشش اولیه درصدد کشش مورد نیاز برای جداسازی فواصل پیچ ها است. این تنظیم با گام پیچیدن فنرها تعیین می‌شود. در فنر درب سکشنال، این مقدار معمولا 15 درصد است. برای مثال، یک فنر 100 پوندی برای جدا کردن فواصل پیچ ها به 15 پوند وزن نیاز دارد. هنگامی که درب باز است، دو فنر 15 پوندی وزن درب را بدون هیچ کشش تحمل می‌کنند.

نکته ای در مورد فنرهای درب سکشنال

اگر درب گاراژ باز نمی‌شود، خرابی فنر شایع ترین مشکل است. درب‌های گاراژ  معمولا دارای فنر پیچشی یا فنرهای کششی خواهند بود. فقط در صورتی که متخصص حرفه ای هستید تعمیر یا تعویض فنرهای درب گاراژ و قطعات درب را انجام دهید. فنرها به دلیل ذخیره نیروی جنبشی بالا خطرناک ترین قطعه درب گاراژ هستند. فنر درب سکشنال عموما 8 تا 10 سال در یک خانه مسکونی دوام می آورد.

ریل درب سکشنال

مسیری است در جناحین که درب برای حرکت بالا یا پایین، در آن هدایت می‌شود و حرکت می‌کند. ریل درب گاراژ معمولا در هر دو طرف استفاده می‌شود. اغلب به عنوان ریل افقی یا عمودی نامیده می‌شوند. به قسمت منحنی ریل، خم ریل گفته می‌شود.

ریل درب سکشنال

براکت ابتدایی

تکیه گاه های ساختار یافته در بالای درب گاراژ که نگهداری سیم‌بکسل‌ها را فراهم می‌کند.

لولاها

قطعات درب سکشنال

از قطعات درب می‌توان لولاها را نام برد. لولاها پانل‌های درب سکشنال را به یکدیگر متصل کرده و باعث انسجام پانل‌ها می‌گردد. همچنین لولاها باعث می‌شوند درب گاراژ بالا یا پایین بیایند. لولاها در چندین مدل مختلف ارائه می‌شوند.

خلاص کن دستی

هنگامی که کشیده می‌شود، موتور از مدار خارج می‌شود و اجازه می‌دهد درب گاراژ به صورت دستی باز وبست شود. خلاص کن دستی در مواقع اضطرار و زمانی که برق قطع است کارآیی خود را بروز می‌دهد.

موتور درب سکشنال

هدایت خودکار درب سکشنال را بر عهده دارد. باعث می شود درب گاراژ در حالت برقی بالا یا پایین بیاید.موتور درب سکشنال

 

ریل موتور 

قسمتهایی از درب گاراژ که شامل عملکردهای حرکت درب توسط موتور می‌شود. ریل موتور معمولا به صورت افقی بین درب و سقف گاراژ با زاویه 90 درجه نصب می‌شود. بیشتر موتورها شامل قطعه ریل موتور نیز هستند که با درب‌هایی با ارتفاع 7 فوت مناسب هستند. قطعات ریلی عموما چندین سال دوام می‌آورند. این در حالیست که خوردگی یا استفاده بد از آنها نشود.

براکت کیبل درام 

برای پشتیبانی از فنر و شفت به هدر و دو سر سیستم پیچشی میل درام متصل می‌شود.

فتوسل

یکی دیگر از قطعات درب که جنبه ایمنی دارد فتوسل است. این وسیله با استفاده از فرستنده نور، وجود یک جسم را تشخیص می دهد. اگر پرتو توسط جسمی مسدود شده باشد ، درب گاراژ بسته نمی‌شود و در جهت معکوس حرکت می‌کند. این قطعات باید به درستی نصب و تراز شوند تا ایمنی درب گاراژ تامین گردد.

جمع بندی

توضیحاتی که در مورد قطعات درب ذکر شد یک نمای کلی از اجزای درب گاراژ را به تصویر می‌کشد. حال بسته به نوع درب، سکشنال پارکینگی و یا صنعتی، همچنین برای جزئیات خاص تر به مدل درب سکشنال خود، یا دفترچه راهنمای درب گاراژ و یا سازنده درب مراجعه کنید. در صورت مواجهه با هر نوع سوال ویا استعلام قیمت درب سکشنال یا قطعات آن می‌توانید با ما در ورنادر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم