بکسل جمع کن یا کیبل درام

بکسل جمع کن یا کیبل درام

درب سکشنال دارای اجزای مهمی می‌باشد. یکی از قطعات کلیدی در ساختار این درب‌ها بکسل جمع کن درب سکشنال یا کیبل درام می‌باشد. در ادامه با این قطعه بیشتر آشنا می‌شوید.

چه بخواهیم در مورد درب سکشنال صنعتی صحبت کنیم و چه پارکینگی، بکسل جمع کن از اجزای ضروری در هر نوع درب گاراژ به سبک Torsion می‌باشد. بکسل جمع کن به میل درام بالای درب متصل می‌شود. این قطعه به عنوان یک قرقره عمل می‌کند تا درب را با کمک فنرهای پیچشی بلند کند. بسته به ارتفاع و وزن درب، اندازه و سبک کیبل درام نیز متفاوت است. به طور کلی بکسل جمع کن در مجموعه‌های دو تایی عرضه می‌شود که مخصوص نصب در دو طرف چپ و راست میل درام می‌باشد. آنها از فولاد ضد زنگ و یا آلومینیوم ساخته شده و در برابر خوردگی مقاوم هستند.

بکسل جمع کن درب سکشنال را می‌توان در انتهای محور پیچشی بیابید. کیبل درام وسیله ای شبیه چرخ یا توپی فلزی است. وظیفه بکسل جمع کن کمک به درب گاراژ جهت متعادل کردن و یکنواخت سازی وزن درب است. همچنین سیم‌بکسل در هر درب بر روی میل درام می‌پیچد. در دربهای سکشنال پارکینگی و سبک از بکسل جمع کن با قطر چهار اینچ استفاده می‌شود. در دربهای سنگین‌تر از کیبل درام پنج اینچی استفاده می‌شود. عمدتا جنس بکسل جمع کن درب سکشنال از آلومینیوم می‌باشد.

بکسل جمع کن

نحوه کارکرد

برای اینکه توضیح مختصری در مورد بکسل جمع کن درب سکشنال و نحوه عملکرد آن بدهیم، ابتدا باید سیستم فنر به عنوان یک سیستم تعادلی وزن درب گاراژ را درک کنید. سیم‌بکسل‌ها به گوشه‌های پایینی درب گاراژ به نوع خاصی از براکت انتهایی متصل می‌شوند. سپس سیم‌ها به موازات ارتفاع درب گاراژ حرکت می‌کنند و سپس به دور کیبل درام متصل به میل درام فنر می‌پیچند. هنگامی که درب گاراژ باز می‌شود، سیم‌ها به دور کیبل درام می‌چرخند و هنگامی که درب بسته می‌شود سیم‌ها از شیار دور درام باز می‌شوند. اگر کیبل درام و سیم‌ها خراب شوند یا به درستی کار نکنند، درب گاراژ نیز به درستی کار نخواهد کرد.

به زبان ساده تر هر چه درب یک گاراژ بلندتر و ارتفاع آن بالاتر باشد، سیم بکسلها نیز باید بلندتر و درامها هم بزرگتر باشند تا کابلهای بلندتری را در خود جای دهند.

انواع بکسل جمع کن درب سکشنال

کیبل درام درب گاراژ دارای اندازه های مختلفی می‌باشد که به درب گاراژ و میزان بلند شدن درب بستگی دارد. همچنین قطر سیم بکسل بر اندازه درام نیز تأثیر می‌گذارد.

به طور کلی سه نوع بکسل جمع کن برای درب سکشنال وجود دارد. این سه نوع هر کدام مربوط به سه نوع درب گاراژ از نوع زیر سقفی (سکشنال) می‌باشند. استاندارد لیفت (Standard lift)، ورتیکال لیفت (Vertical lift) و های لیفت(High lift). هر بکسل جمع کن برای کمک به تعادل درب گاراژ در حین باز و بسته شدن با کمک فنرهای پیچشی ساخته شده است. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده تصاویر بکسل جمع کن درب سکشنال می‌توانید از بخش یراق آلات سایت دیدن فرمایید.

کیبل درام نرمال (Standard lift)

این نوع بکسل جمع کن با نام کیبل درام نرمال نیز نامگذاری می‌شود. درام نرمال در بیشتر موارد شکل گرد و صافی دارد. به سمت خارج درب ، سه چهار دور آخر در شیارهای درام کمی بالاتر قرار گرفته است. این به حفظ تعادل درب گاراژ در هنگام باز شدن کمک می‌کند.

این نوع بکسل جمع کن درب در سه قطر 4 “، 5-1/4” و 8 “وجود دارد. هر درام همچنین دارای شماره دیگری است که مربوط به ظرفیت سیم‌بکسل است. درام با قطر 8 اینچ، که دارای ظرفیت سیم بکسل 32 فوت است، می‌تواند برای شفت 1 “یا 1-1/4” اینچ سفارش داده شود.

کیبل درام ورتیکال (Vertical lift)

کیبل درام ورتیکال (عمودی) کشیده‌تر از بکسل‌ جمع کن های استاندارد می‌باشد. هنگامی که درب گاراژ بسته می‌شود، سیم بکسل از شفت دورتر است. با باز شدن درب، سیم روی درام پیچیده می‌شود و به شفت نزدیک می‌شود. (به نحوه عملکرد دربهای گاراژ ‌Vertical) مراجعه کنید.

بکسل جمع کن ورتیکال نیز در سه قطر مختلف موجود است. همچنین هر درام دارای شماره دیگری است که با ظرفیت سیم بکسل درام مطابقت دارد. بسته به سازنده، شماره  درام به اینچ یا فوت متفاوت خواهد بود.

کیبل درام ورتیکال

کیبل درام هایلیفت (High lift)

درام هایلیفت در پنج قطر مختلف عرضه می‌شود : 4 “، 5-1/2” ، 5-3/4 “، 6-3/8” و 8 “. هر درام کابل نیز دارای شماره دیگری است. کیبل درام هایلیفت (Highlift) هم دارای قسمت مسطح شکل مانند کیبل درام نرمال و هم قسمت بلندتر همانند کیبل درام ورتیکال هستند. در حالی که درب گاراژ به صورت عمودی باز می‌شود، سیم بکسل در قسمت بلندتر کیبل درام جمع می‌شود و هنگامی که درب در ریل افقی شروع به حرکت می‌کند، سیم بکسل به قسمت مسطح کیبل درام تغییر جهت می‌دهد.

بکسل جمع کن درب سکشنال

 

در مورد بکسل جمع کن درب گاراژ سوالی دارید؟

مطمئن نیستید که کدام بکسل جمع کن برای درب صنعتی شما مناسب است؟ همچنین اگر سوالات دیگری در مورد قطعات درب پارکینگ دارید یا در مورد ضمانت نامه سوال دارید؟ با تیم فروش و پشتیبانی ما در ورنادر تماس بگیرید و ما شما را در مسیر درست راهنمایی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم