تعمیر ریل درب زیر سقفی

وظیفه ریل درب گاراژ، نگهداری درب و تراز کردن درب در حال حرکت است. دربی که به درستی تراز نشده می‌تواند باعث گیر کردن و عدم باز شدن صحیح شود. این می تواند یک مشکل جدی باشد. یک ریل شل می‌تواند باعث سقوط درب شود. تعمیر یک ریل شل چندان سخت نیست.

ریل درب زیر سقفی توسط براکت هایی که به چارچوب در وصل شده اند در جای خود نگه داشته می شود. انتهای قسمت ریل درب زیر سقفی توسط ساپورت به سقف یا جناحین متصل شده است. جهت کارکرد صحیح درب، ریل‌ها باید در موازات یکدیگر باشند.

آیا به نظر شما می‌توان با مشکلات ریل درب گاراژ کنار بیایید؟ در بیشتر مواقع پاسخ مثبت است. تنظیم یا تعویض بخشی از ریل درب زیر سقفی نباید به هیچ وجه طول بکشد.

ریل درب زیر سقفی ( اطلاعات)

ریل درب سکشنال

با تعمیر ریل درب گاراژ چه چیزی می‌توانید ذخیره کنید؟

تنظیم درب گاراژ برای یک متخصص باید کمتر از نیم ساعت طول بکشد. احتمالا حدود 75 دلار هزینه خواهد داشت. مشکل بزرگ این است که ممکن است به جای رفع یک ایراد ساده یک درب گاراژ جدید به شما فروخته شود. قیمت یک درب جدید بین 600 تا 1500 دلار است.

انجام اینکار چقدر سخت می تواند باشد؟

تنظیم مسیر درب گاراژ چندان دشوار نیست. این تعمیرات دارای سطح دشواری ساده است. این تعمیرات نیاز به سطح مهارت متوسط دارد.

موارد ساده را بررسی کنید!

مشکل براکت های شل به راحتی قابل حل هستند. چند آچار بردارید و پیچ ها را محکم کنید.

چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

ریل درب زیر سقفی با بالا و پایین رفتن درب را در یک راستا نگه می‌دارد. در تعمیر ریل درب گاراژ، تنظیم اشتباه درب می‌تواند اوضاع را بدتر کند. امکان دارد دربی را که به طور ناقص بسته می‌شود را به دربی تبدیل کنید که اصلا بسته نمی‌شود. هنگامی که درب بالا است ریل های افقی را شل نکنید. در این حالت ممکن است درب بیفتد.

ریل درب گاراژ چگونه کار می‌کند؟

 

برای درک نحوه عملکرد ریل درب گاراژ، ابتدا باید به غلطک های درب گاراژ نگاه کنید. غلطک ها دارای شفت بلندی هستند که به داخل لولا می لغزند. با طراحی ، غلطک ها در لولا به جلو و عقب می لغزند. این بدان معناست که شما مجبور نیستید ریل ها را کاملا تراز کنید. غلتک به داخل و خارج می شود تا در مسیر ریل حرکت کند.

دو حالت وجود دارد که می‌تواند برای شما مشکل ایجاد کند. اول، اگر ریل بسیار نزدیک به غلطک باشد، غلتک به لولا متصل می شود. اگر ریل خیلی دور باشد باعث بیرون آمدن غلتک از لولا خواهد شد. در حالت ایده آل، ریل به گونه ای قرار می‌گیرد که 1/2 “تا 3/4” شفت قابل مشاهده باشد. در حالت ایده‌آل مجموعه غلطک امکان میابد به درستی داخل ریل حرکت کند.

زمانی که درب در وضعیت پایین است نگاهی به حاشیه درب و ریل‌ها و غلطک بیندازید. آیا ریل‌ها ثابت و تراز هستند؟ آیا بین غلتک و لولا بین 1/2 اینچ تا 3/4 اینچ فاصله وجود دارد؟ غلطک هایی که خیلی سفت و محکم شده‌اند هستند یا در حال افتادن هستند به این معنی است که ریل درب گاراژ باید تنظیم شود.

تعویض ریل درب گاراژ

ریل درب گاراژ از فلز ساخته می‌شود و می‌تواند به مرور زمان خورده شود یا زنگ بزند. بنابراین، ممکن است نیاز به تعویض ریل درب گاراژ باشد. مجموعه ریل در دو قطعه به هم متصل می‌شوند. هر درب دارای دو قطعه مستقیم و دو قطعه دیگر است که دارای یک قسمت خمیده در انتها هستند. قبل از برداشتن ریل کناری درب، باید شی مشابه‌ای را در مقابل درب قرار دهید تا در جای خود نگه داشته شود. اطمینان حاصل کنید که موتور درب گاراژ را باز کرده‌اید، به طوری که هیچ کس نتواند سعی کند آن را باز کند.

برای تعویض قسمت بالای سر ریل، ابتدا باید درب را ببندید. بخش خراب ریل را باز کنید و قسمت جدید را جایگزین کنید. پیچ ها را در همان مکانهای قدیمی نصب کنید.

پیچ و مهره ها را از ریل خارج کرده و غلطک ها را آزاد کنید تا خارج شود. ریل جدید را در جای خود قرار دهید و پیچ ها را سر جای خود قرار داده و سفت کنید. اطمینان حاصل کنید که لاستیک انتهایی درب نصب شده باشد و پیچ ها بسته شوند. مطمئن شوید همه چیز محکم است و قبل از اقدام به باز کردن درب، تراز بودن درب را بررسی کنید.

جمع بندی

اگر در حال کار روی ریل درب گاراژ هستید، غلطک ها و لولا ها را نیز بررسی کنید تا از سالم بودن آنها مطمئن شوید. برای راهنمایی در مورد چگونگی انجام کار ، به مقاله های دیگر ما در زمینه تعمیرات و نگهداری درب گاراژ مراجعه کنید.

ریل درب گاراژ یک قسمت ساده و در عین حال مهم و اساسی در سیستم درب گاراژ شما می‌باشد. بیشتر اوقات، مشکلات مربوط به ریل درب گاراژ مربوط به تنظیمات و آچار کشی است. با چند آچار و صرف چند دقیقه وقت شما باید بتوانید هر گونه مشکل تراز کردن درب را برطرف کنید.

برای در‌ب‌های قدیمی‌تر، ممکن است لازم باشد قسمتی از ریل درب گاراژ را تعویض کنید. آنها نسبتا استاندارد هستند و تعویض آنها چندان سخت نیست. پس از تعویض ریل درب گاراژ اکنون درب شما باید به آرامی باز شود. ما مطمئن هستیم که می‌توانید موارد دیگری را در درب خود پیدا کنید که نیاز به توجه دارد. در صورتی که در هر مرحله از انجام خدمات تعمیر و نگهداری با سوالی رو به رو بودید و به مشکل برخوردید همکاران فنی ما در ورنادر آماده پاسخگویی و خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز می‌باشند. منتظر تماس شما هستیم. با آرزوی موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم