ساندویچ پنل درب سکشنال+نحوه نصب

ساندویچ پنل درب سکشنال+نحوه نصب

ساندویچ پنل‌ درب سکشنال

ساندویچ پنل چیست ؟ در کل ساندویچ پانل، سازه ای است که از سه لایه ساخته شده باشد. یک هسته با تراکم کم، و یک لایه پوست نازک که به هر طرف چسبیده است. کاربرد ساندویچ پنل در جاهایی است که به ترکیبی از استحکام ساختاری بالا و وزن کم نیاز باشد. ساندویچ پنل و هسته‌های پلی‌اورتانی در درب‌ سکشنال پارکینگی ساختارهایی هستند که هسته درونی‌شان از ماده مستحکم و سبکی به اسم پلی‌اورتان تشکیل شده‌است. بر روی این هسته‌ی فشرده و سخت، ورقه‌های فولادی کشیده شده ‌است. «سبکی» و «استحکام» و «عایق بودن » در تکنولوژیِ «ساندویچ پنل پلی اورتان» این محصول را به یکی از محبوب‌ترین‌ ساختارها برای صنعتِ ساختمان بدل کرده‌ است.

ساندویچ پنل درب سکشنال

امروزه شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پنل در سراسر دنیا محصولات خود را در زمینه های مختلف صنعتی، ساختمانی، پزشکی و یا سایر موارد به مشتریان خود ارائه می نمایند. البته لازم به ذکر است با افزایش تعداد لیست تولیدکنندگان ساندویچ پانل امروزه رقابت اصلی بر سر تولید ساندویچ پنل ارزان و البته با کیفیت بالاست. هر چند ممکن است تولید‌کنندگان ساندویچ پانل قیمت‌های مختلفی ارائه نمایند، ولی کیفیت فوم به کار رفته و روکش فلزی استفاده شده در ساندویچ پنل ها از اهمیت به سزایی برخوردار است.

کاربرد ساندویچ پنل چیست؟

ساندویچ پنل نمونه ای از کامپوزیت ساختاری هستند. مقاومت و سبک بودن و قیمت ساندویچ پنل، نسبت به تولیدات مشابه این فناوری باعث محبوبیت و گسترش آن می‌شود. تطبیق‌پذیری آن با صنایع گوناگون، به این معنی است که پانل ها کاربردهای زیادی دارند و به اشکال مختلف وجود دارند. هسته یا بخش پلی اورتان و  همچنین جنس مواد رویه پنل‌ها می‌توانند بسیار متفاوت باشند. هسته پنل ممکن است یک متریال لانه زنبوری یا یک ماده پر کننده جامد مثل فوم باشد.

ساندویچ پنل در هواپیماسازی

یکی از کاربردهای اساسی ساندویچ پنلها در صنعت هواپیما سازی است. جایی که عملکرد مکانیکی و صرفه جویی در وزن ضروری است. این موارد در صنعت حمل و نقل و خودرو نیز وجود دارد. در  صنعت ساختمان و ساخت و ساز، نیز این محصولات پیش ساخته یا ساندویچ پنل آماده برای استفاده در ساختمان طراحی شده اند. آنها در ساختمان های صنعتی و اداری، در اتاق های تمیز و سرد و همچنین در خانه های شخصی، چه قدیمی و چه نوساز ،استفاده می‌شوند.

ساندویچ پنل در ساختمان

ترکیب ورق های فولادی با هسته پلی اورتان یک محصول با کیفیت بالا و انعطاف پذیری بالا را بوجود می‌آورد که به طور کلی دارای بازده انرژی و پایداری خوبی هستند. همچنی در صنایع بسته‌بندی، یخچال سازی و …. نیز ساندویچ پنل ها کاربرد فراوانی دارند.

 

ویژگی‌های ساندویچ پنل‌

ویژگی‌هایی که باعث شده این تکنولوژی به سرعت در صنعتِ ساخت‌وساز فراگیر شود، عبارت اند از:

ویژگی ساندویچ پنل ها

 

مقاومت حرارتی 

هسته ساندویچ پنل‌ از ماده‌ای به نام «پلی‌اورتان» ساخته شده‌است. پلی‌اورتان‌ها به دلیل ساختار فشرده‌ای که دارند، در برابر حرارت و صوت مقاوم هستند. از این‌روست که از این مواد به عنوان عایق حرارتی و صوتی در ساختمان‌سازی استفاده می‌شوند. استفاده از پلی‌اورتان در پنل‌های درب‌های پارکینگی نیز به دلیل استحکامِ بالا و مقاومت حرارتی‌ و صوتی شان است. استحکامِ بالا در این نوع ساندویچ پانل‌ها امنیتِ درب‌های پارکینگی را در مقابل سرقت تأمین می‌کنند. «مقاومت حرارتی» نیز این نوع درب‌ها را در مقابل آتش‌سوزی محافظت می‌کند.

عایق صوتی

پنل‌های پارکینگی عایق صوتی هستند. میزان کاهش صوتیِ اندازه‌گیری‌شده برای این پنل‌ها عدد ۲۵دیسیبل تا 30 دیسیبل ارزیابی شده‌است.

ویژگی‌های مکانیکی

پنل های درب سکشنال از تراکم بالایی برخوردار هستند. این میزان بستگی به نوع فومِ استفاده‌ شده و قطر فلز دارد. ورق‌های دو طرف آن از جنس گالوانیزه روکش دار هستند. این ورق‌ها از چند لایه مختلف تشکیل شده است که باعث شده است مقاومت منحصر به فردی داشته باشد. ضخامت پنل‌ها بیش از ۴۰ میلی‌متر است. ویژگی‌های هندسی و مواد استفاده‌شده در پنل‌ها این ساختارها را در مقابل ضربه و خم‌شدن مقاوم ساخته‌است.

پنل‌ها با طراحی مهندسی و مطابق با نیاز کاربران و امنیت بالا طراحی شده است. استفاده از نوارهای سیلیکونی که در مقابل گرما و سرما هیچ گونه تغییر حالتی نمی‌دهند و به طور کامل درزگیری و آب بندی شده است.

واکنش در برابر آتش‌سوزی

رفتار ساندویچ پنل‌ها در مقابل آتش‌سوزی متفاوت است؛‌ این واکنش رابطه مستقیمی با هسته و پوششِ فلزی دارد. تست‌های انجام‌شده بر روی پنل‌های ورنا نشان داده این نوع هسته‌ها به‌سختی آتش می‌گیرند. به دلیل تراکمِ بالای فوم هسته‌ها، پنل‌ها با آتش مستقیم و  مقطعی قابل اشتعال نیستند. گفتنی است ویژگی تراکم بالا در صورت آتش‌سوزی با وسعت زیاد نتیجه معکوس دارد.

در صورت آتش‌گرفتنِ هسته، به سختی خاموش خواهند شد. انجمن بیمه‌گران بریتانیا طی تحقیقاتی نشان دادند: «ساندویچ‌پنل‌ها هیچ‌گاه به خودیِ خود عامل آتش‌سوزی نیستند. آتش‌سوزی‌ها معمولاً در مناطق پرخطری همچون آشپزخانه‌ها اتفاق می‌افتد و عاملی همچون بی‌توجهی به مدیریت آتش‌سوزی دارد.»

نفوذپذیری

طراحی پنل‌ها به‌گونه‌ای است که عبور هوا و آب را غیرقابل نفوذ ساخته  است. عبورندادن هوا باعث می‌شود این درب‌ها عایق حرارتی و صوتی نیز باشند.

انواع پنل های درب سکشنال ورنا

پنل های درب سکشنال ورنا در طرح‌ها و رنگ‌های متنوع و در عرض های 45، 50، 55 و 61 سانتی متر قابل ارایه می‌باشد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که انواع ساندویچ پنل چیست و چه تفاوتهایی با هم دارند؟ انواع ساندویچ پنل درب سکشنال بر اساس طرح و رنگ و کاربرد به شرح ذیل است:

توجه: قبل از مطالعه انواع پنل ها، لازم است بدانید جهت سفارش رنگ های خاص در هر کدام از پنل های شرکت ورنا، میتوانید با مراجعه به صفحه کاتالوگ رنگ رال کد رنگ مورد نظر را انتخاب و به کارشناسان ما اعلام نمایید.

پنل سطح صاف SMOOTH

این نوع پنل همانگونه که از نامش پیداست سطح روی آن از ورقه گالوانیزه صاف تشکیل شده است .این پنل در رنگ بندی سفید، خاکستری و طرح چوب به صورت روتین موجود می باشد.

البته لازم به ذکر است در صورت سفارش مشتریان عزیز امکان تولید این نوع پنل در رنگ بندی های خاص و متنوع دیگر ، طبق کاتالوگ بین المللی رال نیز قابل تهیه است.

پنل سطح صاف ورنا

پنل کلاسیک CLASSIC

این نوع پنل به دلیل شکل ظاهری خاصی که دارد به پنل قابدار یا کتیبه ای نیز معروف است. در رنگ‌بندی سفید کرم و طرح چوب به صورت روتین موجود می‌باشد.

البته توضیح این نکته ضروری است که در صورتی که انتخاب مشتریان عزیز، غیر از رنگهای روتین شرکت باشد میتوانند رنگ مورد نظر خود را از طریق کاتالوگ بین المللی رال انتخاب نموده و به کارشناسان ما اعلام نمایند. بنابراین امکان تولید این نوع پنل در رنگ‌بندی های خاص و متنوع دیگر ، طبق کاتالوگ RAL نیز قابل تهیه است.

پنل کلاسیک ورنا

پنل ریب RIBBED

پانل ریب یا خط دار یا پنل شیاردار جزو پنلهایی است که علاوه بر درب سکشنال پارکینگی در دربهای سکشنال صنعتی نیز کاربرد بالایی دارد. سطح روی پنلهای ریب به طور معمول از 3 یا 4 خط تشکیل می‌گردد. رنگبندی این پنل در رنگهای سفید خاکستری قرمز به صورت روتین موجود می‌باشد.

البته لازم به ذکر است در صورت سفارش مشتریان عزیز امکان تولید این نوع پنل در رنگبندی های خاص و متنوع دیگر، طبق کاتالوگ بین المللی رال نیز قابل تهیه است.

پنل ریب ورنا

پنل مایکروریب MICRO RIBBED

این پنل نیز همانند پنلهای ریب علاوه بر درب سکشنال پارکینگی در موارد صنعتی نیز کاربرد بالایی دارد. سطح روی این ساندویچ پنل از شیارهای ریز تشکیل شده و در رنگبندی سفید خاکستری و قرمز موجود میباشد.

البته لازم به ذکر است  در صورت سفارش مشتریان عزیز امکان تولید این نوع پنل در رنگبندی های خاص و متنوع دیگر ، طبق کاتالوگ بین المللی رال نیز قابل تهیه است.

پنل مایکروریب ورنا

روش تهیه ساندویچ پنل درب سکشنال

جهت تهیه نوع پنل درب سکشنال و یا رنگ آن می توانید با واحد طراحی و مهندسی و یا واحد فروش شرکت ورنادر تماس گرفته و ضمن اطلاع از قیمت ساندویچ پانل ها، برندهای ساندویچ پانل و نحوه فروش ساندویچ پانل و سایر اطلاعات، از کمک و راهنمایی های همکاران ما بهرمند شوید.

واحد طراحی و مهندسی ورنا

جمع‌بندی 

امیدواریم در این مقاله توضیحات تکمیلی در مورد ساندویچ پنل به خوانندگان ارائه داده باشیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پنل درب سکشنال و موارد مرتبط با همکاران ما در ورنادر در تماس باشید. همکاران ما هم در بخش فروش و نیز بخش فنی پاسخگوی سوالات شما عزیزان می‌باشند.

شما می توانید با ارسال یک عکس از نمای ساختمان خود برای ما، پیش نمایشی از نصب درب سکشنال بر روی ساختمان خود ببینید. طراحان ما در سریع ترین زمان ممکنپنل های مختلف را در طرح ها و رنگهای مختلف برای شما به صورت 3D چیدمان کرده و برای شما ارسال می نمایند، تا انتخاب را برای شما آسانتر کنند. هرچند در این زمینه نیز می توانید از کارشناسان ما کمک و نظر بخواهید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شروع گفتگو
ورنادُر تولید کننده انواع درب سکشنال
سلام
در ساعات کاری پاسخگوی شما هستیم